امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۱۰:۳۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97589
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 31
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  متن این دعا با آب طلا بر روی پوست آهو نوشته شده است که به مناسبت شبهای پرفیض قدر از مخزن کاخ ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،  متن این دعا با آب طلا بر روی پوست آهو نوشته شده است که به مناسبت شبهای پرفیض قدر از مخزن کاخ صاحبقرانیه خارج و در معرض نمایش عموم قرار گرفته است.

این اثر در ماه شعبان سال 1339 هجری قمری نگاشته شده و در ابعاد 64*76 سانتی متر است.

دعای جوشَن کبیر دعای پر فضیلتی است که در آن خدا به نام‌ها و صفات گوناگون که در آیات و روایات اسلامی آمده‌است خوانده می‌شود. خواندن این دعا در شب‌های قدر انجام می‌شود.

این دعا در یکی از غزوات صدر اسلام از جانب جبرئیل برای پیامبر اسلام آورده شده است؛ صد بند دارد و هر بند حاوی‌ ده‌ "اسم" از اسمای‌ خداست‌، به‌جز بند 55 که‌ یازده‌ اسم‌ باریتعالی در آن‌ آمده‌ است‌؛ بنابراین‌، درمجموع‌، این‌ دعا حاوی‌ هزار و یک‌ «اسم‌» خدای‌ متعال‌ است. در باب فضیلت خواندن این دعا چنین آمده است.

علاقه مندان جهت بازدید اثر یاد شده می توانند تا پایان ماه مبارک رمضان همه روزه به جز دوشنبه ها از ساعت 9 تا 17 به کاخ صاحبقرانیه مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران واقع در تهران، میدان شهید باهنر (نیاوران) مراجعه کنند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار