امروز : شنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۶ - 2017 November 18
۲۳:۴۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97593
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام خطیب رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات کل قوه قضائیه در مراسم تودیع و معارفه رئیس حفاظت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام خطیب رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات کل قوه قضائیه در مراسم تودیع و معارفه رئیس حفاظت اطلاعات دادگستری استان تهران اظهار داشت: در هفته قوه قضائیه شعار سال مبنی بر اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی با 6 محور عجین شد که به طور مفصل از طریق رسانه‌ها به اطلاع مردم رسید.

وی افزود: در دیدار مسئولان عالی‌رتبه دستگاه قضایی با مقام معظم رهبری به طور ویژه از زحمات دوره پنج ساله اول رئیس قوه قضائیه تقدیر به عمل آمد و در آغاز دوره جدید تصدی ایشان از سوی رهبری انتظار جهش در محورهای مطرح شده عنوان شد تا سلامت دستگاه و رضایت مردم را به دنبال داشته باشد، متاسفانه در افکار عمومی گرچه بعضا به ناحق برداشت مناسبی وجود ندارد و این امر دلایل مختلفی دارد که بایستی به دقت آسیب‌شناسی شده و ترمیم یابد، شاید یکی از مهم‌ترین علت‌ها این باشد که زحمات ارزشمند و خالصانه قضات و کارمندان و مدیران در دستگاه قضایی به خوبی اطلاع‌رسانی نمی‌شود.

خطیب در ادامه تصریح کرد: از آنجایی که دادگستری استان تهران به عنوان نماد قوه قضائیه محسوب می‌شود لذا توجه ویژه‌ای را نیز می‌طلبد. در باب نظارتی بایستی به صورت عملی وارد میدان شده و تلاش کنیم زمینه‌ای فراهم شود که اساسا تخلفی به وجود نیاید، مدیران هم ضمن هماهنگی کامل با واحدهای نظارتی به دقت به وظیفه خود در این باب عمل کنند تا بروز و ظهور تخلفات به حداقل برسد.

رئیس مرکز حفاظت و اطلاعات کل قوه قضائیه در ادامه خاطرنشان کرد: دادگستری تهران پیچیدگی‌های خاص خود را دارد چرا که پرونده‌های مهم، کلان و تاثیرگذار در آن مطرح است بنابراین باید توجه ویژه‌ای به آن شئد.

خطیب تأکید کرد: در خصوص بروز تخلفات در تشکیلات قضایی تاثیرات نهادهای خارج از عدلیه را نباید نادیده گرفت. انتظار بنده این است که در مجموعه‌های مختلف موظفیم با تقویت واحدهای نظارتی و اعمال مدیریت مناسب زمینه‌ای فراهم کنیم که در نتیجه آن مجموعه سالمی ایجاد شود، در این راستا لازم است مدیران به همه گزارش‌های واصله چه جزئی و چه کلی توجه کنند که این امر قطعا می‌تواند در پیشگیری از بروز تخلفات احتمالی نقش اساسی ایفا کند، البته نظارت بایستی به صورت مستمر و برنامه‌ریزی شده صورت گیرد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها