امروز : جمعه ۴ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 25
۲۰:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97598
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 14
اولین نشست دبیران ستاد احیاء و نوسازی مناطق با حضور مدیرعامل سازمان، ریاست کمیته بافت های فرسوده کمیسیون فرهنگی اجتماعی و ریاست کمیسیون شهرسازی و ...

اولین نشست دبیران ستاد احیاء و نوسازی مناطق با حضور مدیرعامل سازمان، ریاست کمیته بافت های فرسوده کمیسیون فرهنگی اجتماعی و ریاست کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران، قائم مقام معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران، معاونین شهرسازی و معماری مناطق و جمعی دیگر در محل این سازمان برگزار شد.

به گزارش فارس، محمد سالاری، ریاست کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران  در این جلسه با اشاره به تهدید وقوع زلزله در تهران، گفت: بحث زلزله به یکباره اتفاق نمی افتد و یک فرآیند زمان بر و تدریجی است که با توجه به این حجم گسترده از بافت های فرسوده در شهر تهران نه تنها شهروندان را دچار مشکلات جدی خواهد کرد بلکه حتی ممکن است در بحث امنیتی نیز به چالشی جدی برای نظام جمهوری اسلامی تبدیل شود، چرا که کلیه نهادهای امنیتی و حکومتی نیز در این شهر قرار گرفته اند.

وی با اشاره به تبصره 48 عمومی بودجه 93 شهرداری تهران، گفت: قرار دادن این تبصره با تاکید کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران انجام شد. در واقع در نظر داشتیم تا مناطق با محوریت تملک بافت فرسوده زیر نظر سازمان نوسازی شهر تهران اقدام لازم را در جهت بازگشایی معابر نفوذناپذیر در این محدوده انجام دهند.

سالاری ضمن تأکید بر ضرورت فرهنگ سازی در زمینه نوسازی بافت های فرسوده، یادآور شد: نوسازی بافت های فرسوده نیز می بایست همچون معضل آلودگی هوا، دغدغه شهر و مسئولان شود.

وی با بیان این که در آستانه ارائه برنامه ششم از طرف دولت هستیم، گفت: چنانچه در سیاست های کلی مدیریت شهری مشکلاتی مثل بافت های فرسوده، عوارض پایدار، سیما و منظر شهری، حریم و ... دیده شود، قطعاً دولت احکامی را در این خصوص در برنامه ششم پیش بینی خواهد کرد و کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران نیز آمادگی دارد مشکلات و پیشنهادات شما را در کارگروه مدیریت شهری مطرح نماید.

ریاست کمیسیون شهرسازی و معماری شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که یکی از موضوعات مهم در بحث تسهیل گری، پروژه های محرک توسعه است، بر ضرورت ساخت و سازهای بهینه، رعایت سیما و منظر شهری، توجه به جمعیت پذیری و ... تأکید کرد.

احمد حکیمی پور، ریاست کمیته بافت های فرسوده کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران نیز در این جلسه تصریح کرد: برای اینکه تبصره 48 عمومی بودجه 93 شهرداری بتواند آثار خود را نشان بدهد نیاز است تا این هماهنگی و یکپارچه سازی در ابتدا در خود بدنه شهرداری ایجاد شود.

حکیمی پور با بیان این که سیاست شورای چهارم، سنجش پذیرکردن مصوبات و احکامی است که ابلاغ می شوند، گفت: می خواهیم ببینم که مصوبات و احکام  کارآمد و خوب در عمل به چه نحو اجرا می شوند و چه نتایجی در بر خواهند داشت.   

وی با اعلام این که کمیسیون فرهنگی اجتماعی شورای اسلامی شهر تهران بیشتر جنبه ها و ابعاد فرهنگی و اجتماعی نوسازی را رصد می کند، اظهار داشت: ما به عنوان اعضاء شورای اسلامی شهر تهران کاملاً در کنار شهردار محترم تهران و مدیران شهرداری هستیم تا بتوانیم قدم های قابل قبولی را در جهت رفع مشکلات شهر برداشته و کارنامه موفقی را برای شهروندان کشورمان ارائه دهیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها