امروز : پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۲۱:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97604
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، زندگی در دنیای امروز به دلیل نظام‌های اقتصادی با گذشته متفاوت بوده و در حال تغییر است ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از رشت، زندگی در دنیای امروز به دلیل نظام‌های اقتصادی با گذشته متفاوت بوده و در حال تغییر است و نمی‌توان به آینده مطمئن بود.

در کنار ثروت و رفاه عمومی که برای بخش اندکی از جمعیت جهان وجود دارد فقر عمومی و بیکاری در جهان روبه گسترش است و صاحبان قدرت هر روز راه‌های تازه‌ای را برای کسب ثروت ملت‌ها در پیش می‌گیرند و از طرف دیگر اقشار کم‌درآمد و نیازمند جامعه، ابزار و قدرت لازم برای دفاع از حقوق خود را ندارند.

در دنیای امروز نمی‌توان تنها به تدابیر فردی و اختیاری تامین اجتماعی متکی بود ضمن اینکه الگوهای سنتی تامین اجتماعی حق خویشاوندی، همسایگی، برادری و ... در حال کمرنگ شدن است و این کمک‌ها نمی‌تواند نیاز جامعه را برآورده کند، طبق فرموده امام (ره) «فقه؛ تئوری واقعی و کامل اداره انسان است» و به این ترتیب بیمه‌های اجتماعی با مبانی فقهی تطبیق یافته و با اتکا به جایگاه قانونی و پشتوانه علمی مستحکم آن به عنوان بهترین راهکار برای توزیع عادلانه درآمد و کاهش فقر شناخته شده است.

*رشد 105 درصدی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی گیلان

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان در گفت‌وگو با خبرنگار فارس اظهار کرد: ماموریت اصلی سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌گر اجتماعی کشور پوشش کارگران مزد و حقوق‌بگیر، صاحبان حرف و مشاغل آزاد، بیمه‌شدگان اختیاری و دیگر گروه‌های بیمه‌پرداز مانند رانندگان، بافندگان فرش و بیمه‌شدگان توافقی است.

جمیل حق‌پرست به ارائه 18 نوع خدمات توسط بیمه تامین اجتماعی به جامعه هدف اشاره کرد و افزود: خدمات مذکور به صورت تعهدات کوتاه‌مدت و بلندمدت ارائه می‌شود.

وی با بیان اینکه یک واحد ستادی، 25 شعبه اصلی، هشت شعبه اقماری و چهار کارگزاری رسمی امر ارائه خدمات و تعهدات به افراد زیر پوشش تامین اجتماعی در گیلان را انجام می‌دهد، تصریح کرد: جمعیت بهره‌مند از خدمات درمانی با توجه به 355 هزار و 809 نفر بیمه شده اصلی و 89 هزار و 382 نفر مستمری‌بگیر با در نظر گرفتن افراد تبعی به یک‌میلیون و 115 هزار و 807 نفر در استان می‌رسد. حق‌پرست از رشد 105 درصدی بیمه‌شدگان تامین اجتماعی گیلان خبر داد و بیان کرد: به‌ازای یک نفر مستمری‌بگیر چهار نفر بیمه‌پرداز در گیلان داریم.

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با اشاره به رشد 174 درصدی مستمری‌بگیران استان، خاطرنشان کرد: سال 92 تعداد بیمه‌شدگان تامین اجتماعی گیلان نسبت به سال ماقبل آن 7.35 درصد افزایش داشته است.

*رشد منفی بیمه‌شدگان اجباری در گیلان

وی به رشد منفی بیمه‌شدگان اجباری تامین اجتماعی گیلان در سال 92 اشاره کرد و گفت: سال گذشته شاهد رشد هشت درصدی بیمه‌شدگان اختیاری، هفت درصدی مشاغل آزاد، 10 درصدی رانندگان، 51 درصدی بافندگان فرش و 39 درصدی کارگران ساختمانی در استان بودیم.

حق‌پرست درآمد و وصولی تامین اجتماعی گیلان در سال گذشته را 6 هزار و 302 میلیارد ریال اعلام کرد و یادآور شد: سال 92 مبلغ 9 هزار و 125 میلیارد ریال در بخش بیمه‌ای تامین اجتماعی استان پرداخت شده است.

مدیرکل بیمه تامین اجتماعی گیلان تعهدات کوتاه مدت این سازمان را 264 هزار میلیارد ریال در بخش کوتاه‌مدت خواند و اظهار کرد: سال گذشته مبلغ 8 هزار و 358 میلیارد ریال در بخش بلندمدت پرداخت شده ضمن اینکه مبلغ 502 میلیارد ریال بیمه بیکاری به هفت هزار نفر پرداخت شده است.

*عملیات اجرایی بیمارستان تامین اجتماعی لنگرود آغاز شد

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس به فعالیت بیمارستان 200 تختخوابی حضرت رسول اکرم (ص) اشاره کرد و گفت: دو درمانگاه تخصصی، 9 مرکز درمانی و یک درمانگاه مستقل دندانپزشکی به صورت مستقیم به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی استان خدمات پزشکی ارائه می‌کنند.

محمدحسین شهدی‌نژاد از انعقاد قرارداد با 2 هزار و 161 موسسه به منظور ارائه درمان غیر مستقیم به بیمه‌شدگان تامین اجتماعی در گیلان خبر داد و اظهار کرد: سال گذشته تعداد 10 میلیون و 880 هزار نفر به منظور دریافت خدمات پزشکی به موسسه‌های طرف قرارداد و ملکی تامین اجتماعی استان مراجعه کردند.

وی با بیان اینکه عملیات اجرایی بیمارستان تامین اجتماعی در لنگرود آغاز شده است، خاطرنشان کرد: زمین بیمارستان مذکور توسط یک خیر اهدا شده است.

شهدی‌نژاد احداث درمانگاه در آستانه‌اشرفیه را از دیگر اقدام‌های بخش درمان تامین اجتماعی گیلان دانست و بیان کرد: امسال دندانپزشکی‌های تامین اجتماعی استان به منظور ارائه خدمات بیشتر دونوبته شدند.

مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان به بازرسی سازمان بازرسی از مراکز درمانی این سازمان اشاره کرد و یادآور شد: سال گذشته از طرف سازمان بازرسی شایسته تقدیر شدیم.
انتهای پیام/84001/ل40/پ3003
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها