امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۸:۴۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97605
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 40
به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همایش کیفیت‌بخشی به فرآیند آموزش امروز با حضور عظیم محبی مدیرکل دفتر ...

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همایش کیفیت‌بخشی به فرآیند آموزش امروز با حضور عظیم محبی مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش و جمعی از مدیران، سرگروه‌ها و کارشناسان دوره متوسطه اول آموزش و پرورش شهر تهران در خانه معلم برگزار شد.

عظیم محبی مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش در سخنانی اظهار داشت: اعتقاد دارم روح آموزش و پرورش در مدرسه است و همه بخش‌های دیگر پشتیبان مدرسه هستند.

وی ادامه داد: می‌خواهیم دانش‌آموزانی فکور، مؤمن و کارآفرین تربیت کنیم و رسیدن به کمال و حیات طیبه مورد تأکید در سند تحول تنها برای دانش‌آموزان نیست.

محبی با اشاره به اولویت‌های کاری دوره متوسطه اول افزود: یکی از اولویت‌های سال جاری تقویت گروه‌های آموزشی است و وزیر آموزش و پرورش نیز از این موضوع پشتیبانی می‌کند و برای نخستین بار تنظیم ماده واحده آن و ارسال به شورای عالی آموزش و پرورش صورت گرفته است تا گروه‌های آموزشی به صورت قانون در بیاید.

مدیرکل دفتر آموزش متوسطه اول وزارت آموزش و پرورش، گام دوم را تهیه آئین‌نامه‌ای برای ابتدایی و راهنمایی برشمرد و گفت: گروه علمی را نیز پیش‌بینی کرده‌ایم و در مرحله سوم کارمان این است که در ساماندهی نیروی انسانی، گروه‌های آموزشی را به گروه الف بیاوریم.

وی یادآور شد: در حال تدوین آئین‌نامه مقررات آموزشی از جمله هدایت تحصیلی و ارزیابی پیشرفت تحصیلی هستیم و امسال نیز 100 پژوهش‌سرا به 300 پژوهش‌سرای فعلی افزوده می‌شود.

محبی خاطرنشان کرد: مبنای دوره ما بر اساس همان «راهنمایی» است چرا دوره هویت‌یابی دانش‌آموزان است؛ دانش‌آموزان در دوره راهنمایی وقتی در کلاس حضور دارند هویتشان از اجتماع، فرهنگ و طبیعت خاص خودشان شکل می‌گیرد و باید به این موقعیت‌ها توجه کنیم.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها