امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۲۱:۱۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97614
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 184
به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سیدتقی نوربخش در مراسم بزرگداشت 25 تیر ماه روز تأمین اجتماعی که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونین این ...

به گزارش خبرنگار اجتماعی فارس، سیدتقی نوربخش در مراسم بزرگداشت 25 تیر ماه روز تأمین اجتماعی که با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و معاونین این سازمان برگزار شد، اظهار داشت: سازمان تامین اجتماعی سازمانی بین‌النسلی است و باید سرمایه‌گذاری به صورتی انجام شود تا بتواند به تعهدات خود در نسل‌های آینده جامه عمل بپوشاند.

وی ادامه داد: تجربیات جهانی نشان داده است که بهترین واسطه برای عبور از اقتصاد دولتی به اقتصاد خصوصی صندوق‌های بیمه‌ای هستند.

نوربخش افزود: بر اساس اصل 29 قانون اساسی نظام رفاه اجتماعی به 3 بخش حمایتی بدون مشارکت مردم، بخش بیمه‌ای و بخش امدادی تقسیم شده است و تفکیک و تعریف وجود دارد که بخش بیمه‌ای آن با مشارکت مردم است.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: بر اساس منابع و مصارف و محاسبات بیمه‌ای در دوران گذشته دست‌اندازی‌هایی به این سازمان وجود داشت که به دلیل جوان بودن سازمان و عدم تعهد جدی در پی دو دولت گذشته تکالیف متعددی به این سازمان واگذار شده است.

نوربخش خاطرنشان کرد: در سال‌های اخیر آنچه که بیش از منابع مصارف و درآمدها مورد تهدید قرار گرفته است، خلق ارزش‌های نامتناسب با ماموریت‌های سازمان بوده است و این تهدید خطرناک‌تر از مباحث مالی و ساختاری محسوب می‌شود.

وی درباره کسری بودجه سازمان تامین اجتماعی بیان داشت: در 6 ماه گذشته همکاران بنده توانسته‌اند 5 هزار میلیارد تومان کسری بودجه سازمان را جبران کنند.

نوربخش افزود: از سال 87 تاکنون سازمان تامین اجتماعی به نقطه سربه‌سری رسیده بود و برای تامین سرمایه‌های خود باید امکانات سازمان را به فروش می‌رساند. در این شرایط اگر سازمان تابع قوانین بزرگ نبود یک فاجعه ملی ایجاد می‌شد و در این شرایط اتفاقاتی در سازمان رخ داد که محل مناقشات قوه مجریه با سایر قوا شد و وزیر دولت وقت استیضاح شد تا مدیر سازمان پابرجا بماند.

وی افزود: سازمان تامین اجتماعی باید خارج از شعارها و مباحث پوپولیستی همراه با تبیین کارشناسی و بدون لابی سیاسی اداره شود.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با اشاره به اینکه پشتوانه اصلی این سازمان 39 میلیون و 200 هزار نفر بیمه شده است، گفت: تلاش ما در جهت برگرداندن اعتماد به این سازمان است تا بتوانیم خدمات بهتری را به افراد تحت پوشش خود ارائه دهیم.

نوربخش به برنامه‌های راهبردی سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: حذف فرانشیز در مراکز طرف قرارداد در تامین اجتماعی، اجرای سیستم HIS در تمامی مراکز درمانی و آرشیو پرونده‌های الکترونیک که تاکنون 30 هزار مترمربع از فضای بیمه‌ای را اشغال کرده بود از برنامه‌های این سازمان است.

وی بیان داشت: در 31 مرداد ماه نیز آزمون استخدام 3 هزار نفر در تامین اجتماعی برگزار می‌شود.

در ادامه این مراسم سیدتقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: 26 پروژه مراکز درمانی و 5 بیمارستان در سراسر کشور احداث و به افتتاح رسیده است.

وی گفت: از ماه آینده تمامی بیمه شدگان تامین اجتماعی می‌توانند در هر شعبه در سراسر کشور نسبت به تمدید و تعویض دفترچه خود اقدام کنند.

مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی درباره پرداخت مطالبات تامین اجتماعی از دولت اظهار داشت: در حال حاضر مطالبات سازمان تامین اجتماعی به دولت به 90 هزار تومان رسیده است که امیدواریم با مذاکرات صورت گرفته با سازمان هدفمندی، معاونت راهبردی رئیس‌جمهور و وزارت اقتصاد پرداخت‌هایی به سازمان انجام شود.

نوربخش درباره ارائه کارت‌های هوشمند اظهار داشت: تا سه ماه آینده بیمه شدگان تامین اجتماعی می‌توانند با استفاده از کارت‌های هوشمند در مراکز ملکی تامین اجتماعی مراجعه کنند و به مراکز طرف قرارداد با سازمان همچنان نیاز به دفترچه‌ها است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها