امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 23
۱۹:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97616
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
کیومرث نوروزپور دیلمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ساری با اشاره به اینکه برخی افراد بدون مراجعه به ...

کیومرث نوروزپور دیلمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در ساری با اشاره به اینکه برخی افراد بدون مراجعه به چشم پزشک و معاینه از لنزهای چشمی استفاده می‌کنند، اظهار داشت: احتمال دارد در صورت وجود زمینه بیماری عفونی در چشم فرد مبتلا به کدورت قرنیه چشم، تاری چشم و یا حتی پیوند قرنیه شود.

وی ادامه داد: اگر افراد قصد استفاده از لنزهای چشمی را دارند، قبل از استفاده باید توسط چشم پزشک به صورت کامل معاینه شوند.

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی مازندران بیان‌ داشت: افراد لنزهای چشمی را از مراکز چشم پزشکی خریداری کنند.

متخصص چشم و فلوشیت قرنیه با تاکید بر رعایت موارد نگهداری لنزهای چشمی، اظهار داشت: در صورتی که علائمی از جمله تاری دید، قرمزی چشم و احساس وجود جسم خارجی در چشم بلافاصله به چشم پزشکی مراجعه کنند.

نوروزپور با اشاره به اینکه مشاهده شده برخی افراد لنزهای رنگی چشم را به صورت مشترک استفاده می‌کنند، افزود: به هیچ وجه این کار توصیه نمی‌شود به دلیل اینکه استفاده مشترک از لنزهای چشمی خطر ابتلا به عفونت‌ها و بیماری‌های چشمی را افزایش می‌دهد.

وی تصریح کرد: استفاده از لنزهای چشمی برای افرادی که شماره عینک بالایی دارد و یا به دلایلی از جمله ورزش نمی‌توانند از عینک استفاده کنند توصیه می‌شود.
انتهای پیام/86003/ح20
برچسب ها:
آخرین اخبار