امروز : یکشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۰۲:۳۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97622
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 11
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روابط عمومی شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده در حمایت از زنان و کودکان مظلوم و بی پناه غزه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روابط عمومی شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده در حمایت از زنان و کودکان مظلوم و بی پناه غزه نامه‌ای را خطاب به مدیر اجرایی صندوق کودکان ملل متحد منتشر کردند که متن آن به این شرح است:

صدای ضعیف کودکان غزه هنوز هم به گوش صلح طلبان حقیقی و مدافعان واقعی حقوق بشر می‌رسد و در این بحران، ناله‌ها و فریاد کمک کودکان مظلوم حتی وجدان انسان‌های بی تفاوت را بیدار می‌کند چه رسد به مدعیان حقوق کودک؟!

سکوت یونیسف و عدم حمایت مؤثر از این کودکان بی پناه، ما را بر آن داشت که بار دیگر وظیفه خطیر این نهاد بین المللی را یادآور شویم. مگر نه این است که این صندوق در حمایت از کودکان در سال 1946 برای ارائه کمک‌های اضطراری به کودکانی که از تبعات جنگ جهانی دوم در رنج بودند، ایجاد شد تا به امروز که متعهد گردیده است در راه اهداف توسعه هزاره گام بردارد.

امروز شاهد لگدمال شدن سند استراتژی میان دوره ای یونیسف که اولین اولویت خود را بقاء و رشد کودکان قرار داده است، در زیر چکمه صهیونیست‌های غاصب هستیم و جای بسی تأسف است که هیچ اقدام موثری ازسوی آنان صورت نمی پذیرد!

مگر کودکان غزه در داشتن حق حیات "ماده 6 کنوانسیون حقوق کودک" از سایر کودکان مستثنی شده‌اند که نه یونیسف نه کمیته حقوق بشر و نه هیچیک از مجامع بین المللی دیگر از آنها حمایت نمی کنند؟ شاید در تعریف یونیسف هم مانند آمریکا این کودکان جمعیت نامطلوب و غیرمفید هستند و باید مانند سرخپوستان در جهت انقراض نسل یا نسل‌کشی آنها دست به این جنایات فجیع زد.

کودک مظلوم فلسطینی به کدامین جرم کشته می‌شود و مدافعان حقوق کودک به استناد کدامین قاعده منطقی و حقوقی سکوت مرگبار خود را در مقابل کشتار  کودکان و جان باختن آنها در آغوش پدر و مادرشان ،توجیه می‌کنند؟

ممانعت از رساندن هر گونه غذا و دارو و خدمات بهداشتی به کودکان و بمباران‌های وحشیانه رژیم خونخوار صهیونیستی چگونه با کنوانسیون چهارم ژنو و ممنوعیت حمله به غیر نظامیان و عبور آزاد کلیه محموله‌های دارو و مواد غذایی و پوشاک و مواد مغذی مخصوص کودکان زیر 15 سال، قابل انطباق است؟!

افسوس که امروز هیچکدام از قوانین حمایتی از حقوق کودکان و اجلاس‌های بین المللی زمینه نجات کودکان مظلوم و بی پناه غزه را از دست جنایتکاران صهیونیست فراهم نکرده است؟

آیا آنچه امروز در غزه می‌گذرد همان «جهان شایسته برای کودکان» است که دبیرکل در اجلاس 27 مجمع عمومی ترسیم کرده است؟!

آیا وقت آن نرسیده است که شاهد برخوردی قاطع از یونیسف و سایر نهادهای حقوق بشری باشیم؟!

امیدواریم با اجرای عدالت و به مجازات رساندن تمامی عاملان خشونت و جنایت علیه کودکان فلسطینی و اقدامی سریع و قاطع در نجات کودکان غزه، گامی موثر در پیدایش «جهان شایسته برای کودکان» برداشته شود و وجدان پاک بشریت آرام گردد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها