امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۸:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97631
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 22
به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، برخی اعضای پارلمان افغانستان در نشست عمومی امروز (چهارشنبه) با ...

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، برخی اعضای پارلمان افغانستان در نشست عمومی امروز (چهارشنبه) با محکومیت حادثه تروریستی روز گذشته ولایت پکتیکا در شرق افغانستان، خواستار کمک و همدردی بیشتر افغان‎ها با بازماندگان این رویداد شدند.

اعضای پارلمان افغانستان ضمن تأکید بر اینکه عامل اصلی این رویداد، دشمنان ملت افغانستان هستند خواستار ایجاد کمیسیون پارلمانی برای رساندن کمک‎های مالی به بازماندگان این حادثه شدند.

«عبدالقدوس خروتی» نماینده ولایت پکتیکا در پارلمان افغانستان با تأکید بر اینکه آمار قربانیان این رویداد بیشتر از آماری است که مقام‎های امنیتی افغان ارائه کردند، گفت: در این رویداد بیش از 150 مغازه و 120 خودروی ساکنان این ولایت تخریب شده است.

خروتی با تأکید به اهمیت ایجاد کمیسیونی برای ارسال کمک به بازماندگان این رویداد از دیگر نهادهای دولتی خواست، تا کمک‌های فوری خود را ارسال کنند.

«شکریه بارکزی» عضو پارلمان افغانستان نیز با ابراز همدردی با بازماندگان این رویداد، کوتاهی دولت را عوامل اصلی وقوع این رویداد عنوان کرد.

بارکزی افزود: دستگاه اطلاعاتی افغانستان باید در این خصوص تحقیقات جدی کرده و نتیجه آن را به پارلمان افغانستان به طور روشن و واضح توضیح دهد.

«حمیدالله توخی» عضو دیگر این مجلس نیز این رویداد را تقبیح کرده و آن را همانند حملات رژیم صهیونیستی به نوار غزه و شهروندان مسلمان و بی‎گناه فلسطین عنوان کرد.

«داود کلکانی» عضو دیگر این مجلس، خواستار کمک مالی اعضای شورای ملی شده و خود نیز حقوق 2 روز را به بازماندگان این رویداد تخصیص داد.
انتهای پیام/.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها