امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۴:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97632
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 19
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «شبکه العالم»، علما و روحانیون بحرینی با صدور بیانیه‌ای به اقدامات توهین آمیز عناصر ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از «شبکه العالم»، علما و روحانیون بحرینی با صدور بیانیه‌ای به اقدامات توهین آمیز عناصر نظام «آل خلیفه» علیه شیعیان و عقاید مذهبی آنها واکنش نشان دادند.

در این بیانیه تاکید شده است که روحانیون و مردم بحرین چنین اهانت‌های آشکار به شیعیان و متهم کردن آنها به کفر و ارتداد و همچنین تهدید روحانیون شیعه به ترور و قتل را به شدت محکوم می‌کنند.

روحانیون بحرینی در این بیانیه با بیان اینکه فردی نزدیک به رژیم حاکم، چنین تهدیدها و اهانت‌هایی را علیه شیعیان مطرح کرده است، تاکید کردند که روحانیون، حاکمیت را در این خصوص مسئول می‌دانند و همه آزادگان و دلسوزان امنیت و یکپارچگی کشور، باید به شیوه‌های مسالمت آمیزی این طغیانگری ویرانگر و فرقه‌گرا را محکوم کنند.

در ادامه این بیانیه، روحانیون بحرینی خاطرنشان کردند که همه طوائف و قبایل ملت بحرین بر وحدت و یکپارچگی تاکید می‌کنند و تحت تاثیر چنین اقدامات تحریک آمیز و کورکورانه قرار نخواهند گرفت.

چندی پیش «عادل فلیفل» سرهنگ سابق دستگاه اطلاعاتی منامه، شیخ «عیسی قاسم» رهبر شیعیان بحرین را «کافر» توصیف کرد و با اشاره به دعوت این شخصیت دینی برای تشکیل شورای اسلامی «سنی شیعی» مدعی شد که این شورا نیز چنانچه شکل بگیرد، کافر خواهد بود.

وی با هشدار به پیروان اهل سنت نسبت به پیوستن به شورای اسلامی سنی شیعی،‌ تاکید کرد که با هر فرد سنی که وارد این شورا بشود به مبارزه خواهد برخاست.

فلیفل در اقدامی در راستای برافروختن آتش جنگ مذهبی بین شیعه و اهل سنت، اعلام کرد که سنی‌های بحرین پیروز شده‌اند.

این سرهنگ سابق دستگاه اطلاعاتی بحرین، مرجع شیعیان این کشور را به ترور تهدید کرد و افزود: ما شما را شکار خواهیم کرد همان گونه که دوستانت را در عراق و سوریه شکار کردیم.

انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار