امروز : شنبه ۲۵ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 16
۰۵:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97634
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به وین، «کاترین اشتون» مسئوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه شهر وین، محل برگزاری مذاکرات هسته‌ای ایران  و 1+5 ...

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس به وین، «کاترین اشتون» مسئوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز چهارشنبه شهر وین، محل برگزاری مذاکرات هسته‌ای ایران  و 1+5 را به مقصد بروکسل ترک کرد.

اعضای اتحادیه اروپا قرار است امروز جانشین خانم اشتون را انتخاب کنند و وی به همین جهت برای شرکت در این نشست، به بروکسل سفر کرده است.

«مایکل مان» سخنگوی خانم اشتون نیز با تائید خبر سفر به وین، به خبرنگار اعزامی فارس گفت وی برای بحث در مورد اوضاع غزه و همچنین وضعیت اوکراین راهی بروکسل شده است و البته فردا صبح به وین باز خواهد گشت.

رادیو فردا به نقل از منابع آگاه نوشته است: «اگر چه پیشتر انتخاب کریستالینا گیورگی‌یِوا سیاستمدار اهل بلغارستان و کمیسر حقوق بشر اتحادیه اروپا قطعی شده بود، اما با فشار ایتالیا برای انتخاب فدریکا موگه رینی وزیر خارجه این کشور، هم اکنون برای احراز سمت مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، دو رقیب وجود دارد».

جانشین کاترین اشتون روز چهارشنبه تعیین می‌شود اما وی تا پایان ماه اکتبر سال جاری ( 9 آبان ماه) در سمت خود باقی خواهد ماند. خانم اشتون صبح فردا به وین بازمی‌گردد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها