امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97652
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 41
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان و موسى أبو مرزوق معاون رئیس دفتر سیاسی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از روسیا الیوم، محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان و موسى أبو مرزوق معاون رئیس دفتر سیاسی حماس در قاهره با یکدیگر دیدار و درباره مسئله آتش بس و طرح مصر در این زمینه با یکدیگر رایزنی کردند.

بنابر گزارشی که خبرگزاری وفا در فلسطین داده طرفین سازوکارها برای حمایت از طرح آتش بس ارائه شده از سوی مصر را مورد بررسی قرار دادند و درباره پایان خونریزی در غزه در سایه حملات صهیونیست‌ها گفت‌وگو کردند.

این درحالی است که امروز حماس به طور رسمی پیشنهاد مصر برای آتش بس با رژیم صهیونیستی را رد کرد.‌

دو روز قبل مصر با ارائه پیشنهادی خواستار آتش بس میان حماس و رژیم صهیونیستی شده بود و براساس این طرح درگیری میان طرفین در زمین، هوا و دریا پایان می‌یافت و طرفین متعهد می‌شدند که اقدام به ترک مخاصمه کنند.

همچنین براساس این طرح هیئت‌هایی بلندپایه از سوی دو طرف درگیری ظرف 48 ساعت راهی قاهره شوند تا در آنجا به گفت‌وگو بنشینند.

گروه‌های مقاومت فلسطینی پیش از این مخالفت خود با این طرح را اعلام کرده بودند و سرایا القدس و گردان‌های عزالدین قسام تاکید کرده بودند که این طرح آتش بس زانو زدن در مقابل اسرائیل محسوب می‌شود.

مقاومت تاکید دارد که هرگونه طرح آتش بس باید متضمن پایان محاصره نوار غزه توسط رژیم صهیونیستی باشد و در مقابل رژیم صهیونیستی تنها خواستار توقف شلیک موشک از سمت نوار غزه به سوی اراضی اشغالی است.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها