امروز : یکشنبه ۳۰ مهر ۱۳۹۶ - 2017 October 22
۲۲:۱۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97671
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «قانون جذب و اسلام» به قلم حجت‏‌الاسلام حمزه شریفی‌دوست از سوی ...

به گزارش خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، کتاب «قانون جذب و اسلام» به قلم حجت‏‌الاسلام حمزه شریفی‌دوست از سوی دفتر نشر معارف منتشر و همچنین «اخلاق و رفتارهای جنسی» نوشته حجت‏‌الاسلام یوسف غلامی از سوی انتشارات parlaq imzalar به زبان روسی ترجمه و منتشر شد.

شریفی‌دوست در فصل نخست کتاب «قانون جذب و اسلام»، با عنوان تاریخچه قانون جذب، تعریفی از این قانون ارائه کرده و مطالبی درباره حقیقت آن نوشته است و در فصل دوم با عنوان «دعا و قانون جذب» به نقش دعا، جایگاه خدا در قانون جذب و معنای استجابت در معارف دینی پرداخته شده است. «شکرگزاری و قانون جذب»، «تلقین و قانون جذب» و «خوش‌گمانی و قانون جذب» به ترتیب عناوین فصل‌های سوم تا پنجم را به خود اختصاص داده و در ادامه به مطالبی درباره «تفکر و قانون جذب» و «فال نیک و قانون جذب» اشاره شده است. همچنین در فصل نهم معانی مختلف فال، ضعف سند روایات فال و ملاک در فال و قانون جذب بررسی شده است.

نگارنده در ادامه در فصل «نفوس بد و قانون جذب» به شگون بد در حدیث دفع پرداخته است، «دعوت به امور منفی در اسلام» عنوان فصل یازدهم است که مطلبی درباره نیمه پنهان آدمی نوشته است و در فصل پایانی درست و نادرست‌های قانون جذب را آورده است. نویسنده این کتاب در ادامه در سخن پایانی نوشته است: رسالت اصلی این کتاب پرداختن به این پرسش بود که آیا اسلام قانون جذب را تأیید می‌کند یا خیر، آیا مفاهیمی که بعضی سخنرانان مسلمان امروزه کشور به عنوان مستندات دینی قانون جذب مطرح می‌کنند، حقیقت با ادعای قانون جذب که ارتباط‌گیری ذهن با رویدادهای عالم خارج است، منطبق است؟ آیا ادعای خلق و آفرینش‌گری و جذب اتفاقات مشابه با تجمعات ذهنی که در کارگاه‌های راز تکرار می‌شود با ادله دینی قابل اثبات است یا خیر؟

چاپ اول این کتاب 160 صفحه‌ای در شمارگان 2000 نسخه و قیمت 6000 تومان از سوی دفتر نشر معارف روانه بازار کتاب و اندیشه شده است.
 
 


 

کتاب «اخلاق و رفتارهای جنسی»، به سه مسئله اساسی میل و رفتار جنسی، عشق، و حجاب می‏‌پردازد و با نگاهی معاصر و رویکردی کاربردی، تحلیل‌ها و راه‌حل‌هایی دینی و روانشناختی درباره آنها ارائه می­‌دهد.

فصل اول کتاب، از میل جنسی به عنوان «فرمانروای ناخوشنام» نام می­‌برد و پس از تبیین جایگاه مسائل جنسی، برخی از رویکردهای افراطی و تفریطی در این زمینه را نقد می­‌کند و فصل دوم، معیارها و تدابیری برای رسیدن به رفتارهای صحیح جنسی ارائه می­‌دهد. فصل‌های سوم تا پنجم، به توصیفی خواندنی از مسئله عشق می­‌پردازند و از عوامل شکل­‌گیری و ناکامی در آن سخن می‌گویند. در این فصل‌ها، می­‌توانید نکات خوبی درباره انتظارات و پندارهای نادرست از عشق، تداخل میل جنسی و عشق، رمز دوام عشق و دلایل تیرگی روابط، بیابید.

فصل‌های ششم تا هشتم نیز نگاهی زیبا و منطقی به مسئله حجاب و پوشش ارائه داده و از عوارض نگاه‌ها و افکار مسموم و عوامل کم­‌توجهی به حجاب سخن به میان آورده است. 

چاپ ششم کتاب «اخلاق و رفتارهای جنسی» در 240 صفحه رقعی، در 3000 نسخه و قیمت 5500 تومان  از سوی دفتر نشر معارف منتشر شده است. ترجمه روسی کتاب با عنوان « Qadin KISI Munasibatlari» در 256 صفحه چاپ شده است.
 
 


 

برای تهیه این کتب از طریق سایت پاتوق کتاب یا فروشگاه‌های پاتوق کتاب تهران (تلفن 88911212)، دفتر مرکزی نشر معارف قم (02537740004) پاتوق کتاب قم (تلفن 37735451)، پاتوق کتاب شیراز (تلفن 07112344615)، پاتوق کتاب مشهد (تلفن 05112220119)، پاتوق کتاب کرمانشاه(تلفن 08317238411)، پاتوق کتاب کرمان (تلفن 03412231466)، پاتوق کتاب ساری (01513253020)، پاتوق کتاب تبریز (تلفن 04115576000) و پاتوق کتاب رشت (تلفن 01313220697) و دیگر مراکز توزیع محصولات فرهنگی اقدام کنید.
انتهای پیام/و
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها