امروز : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 18
۲۳:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97680
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
عباس اقسامی نویسنده و کارگردان تئاتر در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر فارس، در خصوص جدیدترین فعالیت هنری خود گفت: قرار است نمایش «حر» را در ماه محرم در ...

عباس اقسامی نویسنده و کارگردان تئاتر در گفت‌وگو با خبرنگار تئاتر فارس، در خصوص جدیدترین فعالیت هنری خود گفت: قرار است نمایش «حر» را در ماه محرم در تماشاخانه ایرانشهر به روی صحنه ببریم. این نمایش مربوط به رویارویی حر با خانواده‌اش است.

وی افزود: پیش تولید این نمایش از مرداد ماه آغاز می‌شود و در نهایت در آبان ماه به روی صحنه می‌رود.

کارگردان «خیال روی خطوط موازی» درادامه با انتقاد از وضعیت فعلی تئاتر گفت: در حال حاضر تئاتر کار کردن سخت شده و همه چیز معلق است اما نمی‌دانم چرا هیچ ساماندهی از سوی مدیران صورت نمی‌گیرد. یک سال از دولت جدید می‌گذرد اما هیچ اتفاقی رخ نمی‌دهد.

وی تصریح کرد: وقتی یک مدیر بسیار ناآشنا به تئاتر به اداره کل هنرهای نمایشی می‌آید و 5 مشاور برای خود اختیار می‌کند که هیچ کدام از آنها دانشی از تئاتر ندارند موجب می‌شود تا تئاتر به این روز بیافتد.

اقسامی بخشی از نابسامانی فعلی تئاتر را حاصل حضور مشاورین مرکز هنرهای نمایشی قلمداد کرد و گفت: در حال حاضر در مرکز هنرهای نمایشی همه چیز به هم می‌آید. جای سؤال است که این مشاورین چه مشاور‌ه‌ای را به مدیر تئاتر می‌دهند و از این مشاوره‌ها چه برآیندی استخراج می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: معضل تئاتر این است که هیچ برنامه‌ای ندارد و متأسفانه آینده آن مشخص نیست. بعید می‌دانم در دیگر حوزه‌های هنری کشور اعم از موسیقی، تجسمی و حتی سینمایی چنین معضلی وجود داشته باشد و نمی‌دانم که چرا در تئاتر همه چیز متوقف است شاید هنوز ضرورت تئاتر برای مسئولان کلان کشور احساس نشده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها