امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۱۴:۰۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97687
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 119
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ محمود شالویی رایزن فرهنگی کشورمان در صربستان، ضمن بازدید از مجموعه تئاتر عروسکی پینوکیو در ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس،‌ محمود شالویی رایزن فرهنگی کشورمان در صربستان، ضمن بازدید از مجموعه تئاتر عروسکی پینوکیو در بلگراد با ایگور بویوویچ مدیر هنری این نهاد نمایشی دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این ملاقات ایگور بویوویچ با اشاره به قدمت و غنای فرهنگی ایران گفت: باعث افتخار ماست که میزبان هنرمندان ایرانی در مجموعه تئاتر پینوکیو در صربستان باشیم تا با حضور آنان گوشه‌هایی از فرهنگ غنی و توانمندی‌های هنری کشور ایران برای شهروندان صرب به نمایش گذاشته شود.

مدیر هنری تئاتر پینوکیو افزود: تئاتر پینوکیو مهمترین تئاتر عروسکی در صربستان و با سابقه‌ای طولانی است که این امکان را هم یافته است تا به عنوان میهمان در بسیاری از جشنواره‌های بین‌المللی کشورهای مختلف حضور فعالی داشته باشد و جوایز ارزنده‌ای را نیز به خود اختصاص دهد.

وی در ادامه یادآور شد: بسیار مشتاق است که از نزدیک با جلوه‌های هنر ایرانی مخصوصا در حیطه هنرهای نمایشی آشنایی بیشتری پیدا کند و به همین منظور مایل است تا سالن تازه تاسیس و مجهز نمایش‌های عروسکی بلگراد را با همه امکانات فنی جهت اجرای نمایش در اختیار گروه‌های تئاتری ایران قرار دهد.
 
شالویی رایزن فرهنگی کشورمان در صربستان هم ضمن ابراز خرسندی برای بازدید از مجموعه تئاتر عروسکی پینوکیو و قدردانی از استقبال مسئولان این مجموعه مهم هنری برای توسعه همکاری با گروه‌های هنری ایرانی گفت: تئاتر عروسکی در ایران خصوصا طی سال‌های اخیر رونق چشمگیری یافته و هنرمندان برجسته کشورمان با الهام از روایت قصه‌های اصیل ایرانی و استفاده از منابع غنی فرهنگی و برپایه ذوق سرشار هنری خویش کارهای بزرگی را ارائه نموده و برخی از این ساخته‌ها در رویدادهای بین‌المللی نیز به نمایش درآمده و مورد توجه مخاطبان و علاقه‌مندان جهانی نیز واقع شده است.

شالویی در ادامه تقویت همکاری‌های هنری ایران و صربستان را مفید و موثر دانست و گفت: ارائه برنامه‌های نمایشی دو کشور موجبات تعمیق همکاری‌ها را فراهم می‌آورد و به رونق هنر تئاتر کمک بسیاری می‌کند. در این دیدار مقرر شد نمونه‌هایی از اجراهای عروسکی پینوکیو در قالب الواح فشرده برای انتخاب به ستاد جشنواره‌های تئاتر ایران از طریق رایزنی فرهنگی کشورمان در صربستان ارسال شود. 
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها