امروز : جمعه ۴ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 23
۰۸:۴۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97700
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 32
«بنثیه الجلاصی» استاد علم کلام و اصول فقه دانشگاه الزیتون کشور تونس در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری ...

«بنثیه الجلاصی» استاد علم کلام و اصول فقه دانشگاه الزیتون کشور تونس در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با اشاره به فعالیت‌های قرآنی در کشورش، اظهار داشت: اوضاع فعالیت‌های قرآنی کشور تونس به دلیل ناامنی سیاسی در جایگاه مناسبی قرار ندارد.

علاقه مردم تونس به فعالیت‌های قرآنی با وجود محدودیت‌های سیاسی

وی با بیان اینکه وضعیت نامناسب سیاسی و امنیتی باعث کاهش فعالیت‌های دینی در تونس شده است، ادامه داد: با وجود اینکه فعالیت‌های قرآنی در تونس به خوبی پیگیری نمی‌شود و وضعیت سیاسی کشور به مردم اجازه فعالیت در این عرصه را نمی‌دهد اما باز هم مردم علاقه بسیاری برای حضور در مسجد و کلاس‌های قرآنی دارند.

این استاد دانشگاه تونس با اشاره به تغییر دولت و اهتمام مردم به فعالیت‌های قرآنی، گفت: در زمان حکومت «زین العابدین بن علی» حجاب برای بانوان ممنوع و وضعیت قرآنی تونس به شدت با مشکل مواجه بود اما هم‌اکنون با توجه به تغییرات صورت گرفته حجاب بانوان به عنوان یک اصل و اعتقادات دینی مورد توجه قرار گرفته است.

آینده ما متکی به حفظ اسلام است

«بنثیه الجلاصی» با بیان اینکه حجاب باید به یک اصل در جامعه تبدیل شود، درباره نحوه ورودش به فعالیت‎‌های قرآنی افزود: من از دوران دانشگاه به قرآن و منابع اسلامی مراجعه می‌کردم تا بتوانم در این عرصه اطلاعاتی کسب کرده و به سایر مسلمانان کمک کنم.

وی تصریح کرد: به اعتقاد من همه مسلمانان به ریشه اصلی خود یعنی مبانی اسلام و مفاهیم قرآنی باز می‌گردند چرا که آینده ما متکی به اسلام است و اگر اسلام از بین برود آینده ما نیز از بین خواهد رفت بنابراین باید در حفظ و گسترش اسلام تلاش کنیم.

برنامه‌های قرآنی مردم تونس در ماه رمضان

این استاد علم فقه دانشگاه الزیتون تونس با اشاره به برنامه‌های قرآنی این کشور در ماه مبارک رمضان، ادامه داد: در کوچه‌ها و خیابان‌های مختلف شهرهای تونس حلقه‌ها و محافل قرآنی برگزار می‌شود؛ برخی افراد نیز در مساجد به آموزش قرآن می‌پردازد.

وی برگزاری کنفرانس و نمایشگاه‌های محلی متناسب با مفاهیم قرآن را از دیگر برنامه‌های ماه مبارک رمضان در تونس عنوان کرد و گفت: در بیشتر مساجد تونس به تلاوت و حفظ قرآن پرداخته می‌شود همچنین مدارس قرآنی بسیاری در این کشور وجود دارد که هر کدام به نوعی در ارتقای فعالیت‌‌های قرآنی مؤثر هستند.

«بنثیه الجلاصی» به برگزاری مسابقات قرآنی اشاره کرد و افزود: در کشور تونس مسابقات بین‌المللی قرآن کریم برگزار می‌شود که در این مسابقات فعالان قرآنی از سراسر جهان شرکت می‌کنند و توانایی‌های خود را در معرض نمایش قرار می‌دهند.

ایرانیان هنر خود را در راه قرآن به کار گرفته‌اند

وی که تاکنون سه کتاب در زمینه‌‎های مختلف قرآنی به چاپ رسانده است، فعالیت‌های قرآنی ایران را عالی ارزیابی کرد و اظهار داشت: ایران کشوری متمدن است که به فعالیت‌های قرآنی اهمیت بسیاری می‌دهد و در این محافل نظم خاصی حاکم است.

این استاد دانشگاه الزیتون تونس تصریح کرد: حکومت و مردم ایران به علم، معرفت و امور قرآنی اهتمام دارند و به طور شایسته به اسلام خدمت می‌کنند که این امر قابل تقدیر است.

«بنثیه الجلاصی» با بیان اینکه ایرانیان مردمی هنرمند هستند که از این هنر در راه قرآن استفاده می‌کنند، گفت: امیدوارم مردم ایران در راه قرآن استوار و رابطه خوبی با سایر کشورها داشته باشند تا علم و فرهنگ غنی ایرانیان در سایر کشورها منتشر شود.

انتهای پیام/م.خ
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها