امروز : چهارشنبه ۱ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 21
۲۲:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97701
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 73
«علی‌اکبر حنیفی» استاد پیشکسوت قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه نمایشگاه قرآن ...

«علی‌اکبر حنیفی» استاد پیشکسوت قرآن در گفت‌وگو با خبرنگار فعالیت‌های قرآنی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس با بیان اینکه نمایشگاه قرآن بزرگ‌ترین رویداد قرآنی کشور است، اظهار داشت: این نمایشگاه باید نمایشگاهی از بهترین و پیشرفته‌ترین خلاقیت‌های قرآنی باشد و در تمامی بخش‌ها به جلوه‌های قرآنی توجه شود.

وی با اشاره بر لزوم ایجاد طرح‌ و برنامه‌های جدید در امور قرآنی تصریح کرد: هم‌اکنون بیشتر محصولات قرآنی به موضوع حفظ و تلاوت قرآن اختصاص دارد در حالی که باید به هنرهای دیگر قرآنی نیز توجه شود.

نیازمند تحولی در امور قرآنی هستیم

این استاد پیشکسوت قرآن با بیان اینکه جامعه نیازمند تحولی در امور قرآنی است، ادامه داد: من در این زمینه پژوهش و طرح‌های مختلفی دارم که می‌تواند باعث ایجاد جذابیت بیشتر در نمایشگاه قرآن شود و حاضرم این طرح‌ها را در اختیار معاونت قرآن و عترت وزارت ارشاد قرار دهم.

حنیفی با اشاره به اینکه در نمایشگاه قرآن باید جدیدترین محصولات قرآنی ارائه شود، گفت: بهتر است علاوه بر عرضه محصولات قرآنی طرح‌های متنوعی نیز اجرایی شود تا بازدیدکنندگان بتوانند با سایر هنرها و طرح‌های قرآنی نیز آشنا شوند.

این استاد پیشکسوت قرآن با بیان اینکه باید رشته‌های جدید در عرصه‌های قرآنی معرفی و تبلیغ شوند، خاطر نشان کرد: اگر مسئولان به طرح‌های نوین در امور قرآنی توجه نکنند این طرح‌ها همراه با افراد به خاک سپرده می‌شود و بی‌نتیجه خواهد ماند در حالی که می‌توان با حمایت از طرح‌های جدید انقلابی در امور قرآنی به پا کرد.

حنیفی، عدم توجه به ارائه محصولات جدید را یکی از نواقص نمایشگاه بین‌المللی قرآن عنوان کرد و گفت: قرآن سراسر زیبایی است البته ما بسیاری از زیبایی‌های این کتاب آسمانی را نشناخته‌ایم بنابراین شایسته است در راه حرکت به سوی شناخت بهتر قرآن گام برداریم.

انتهای پیام/م.خ
 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها