امروز : جمعه ۳ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 24
۱۰:۱۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97703
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه پژوهشی تحلیلی راهبردی، به مناسبت فرارسیدن شب‌های قدر پادکستی را با عنوان «فرشته‌ها ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، پایگاه پژوهشی تحلیلی راهبردی، به مناسبت فرارسیدن شب‌های قدر پادکستی را با عنوان «فرشته‌ها می‌آیند» را درباره شب‌های قدر از بیانات رهبر معظم انقلاب منتشر می‌کند.

متن پادکست:

«و انّ الرّاحل الیک قریب المسافة و انّک لا تحتجب عن خلقک الّا ان یحجبهم الاعمال دونک»؛ به خدا راه نزدیک است. این را در شب‏ قدر دیدید؛ در هنگام توسل و زیارت و دعا دیدید، راز و نیاز کردید، دل خودتان را براى خداى متعال به ارمغان بردید و محبت خودتان را با خدا محکم کردید. این لذت بزرگ را براى خودتان نگه دارید. این رابطه را نگذارید قطع شود.

ماه رمضان با روزه‏اش، با ذکر و دعا و ثناى الهى در آن، با تلاوت قرآن، با حسنات فراوان دیگر که انسان مؤمن از آن برخوردار مى‏‌شود، دل را نورانى مى‌کند، زنگارها را از دل و جان انسان مى‌زداید. در حقیقت از شب‏ قدر، انسان مؤمن روزه‏ دار، سال نوى را آغاز مى‌کند. در شب‏ قدر تقدیر او در دوران سال براى او از سوى کاتبان الهى نوشته مى‌شود. انسان وارد یک سال نو، مرحله‏ نو و در واقع یک حیات نو و ولادت نو مى‌شود. در راهى به حرکت در می‌آید، با ذخیره‏ تقوا این راه را طى می‌کند.

یقیناً در میان بندگان خدا کسانى بوده‏ اند که دیشب را شب خوبى گذرانده‌‌اند و چشم حقیقت‏ بین و روح حقیقت‏ یاب آن‏ها حقایق شب‏ قدر را ادراک کرده است. شاید کسانى فرشته‏‌ها را به چشم دیده باشند.

می‏‌بینیم که مردم ما، جوان‌هاى ما، زن و مرد ما با این شب‌ها حقیقتاً قصد پالایش خود را دارند؛ دل‌ها نرم مى‌شود، چشم‏‌ها اشک‏بار مى‌شود، روح‏‌ها لطیف مى‌شود؛ روزه هم کمک کرده است. ما باید امیدوار باشیم، دعا کنیم و بکوشیم از این شب‌ها براى عروج معنوىِ خود استفاده کنیم؛ چون نماز معراج و وسیله‏ عروج مؤمن است. دعا هم معراج مؤمن است، شب‏ قدر هم معراج مؤمن است. کارى کنیم عروج کنیم و از مزبله مادى که بسیارى از انسان‌ها در سراسر دنیا اسیر و دچار آن هستند، هرچه می‌‏توانیم، خود را دور کنیم. دل‏بستگى‌ها، بدخلقى‌ها- خلقیات غیر انسانى، ضد انسانى- روحیات تجاوزگرانه، افزون‏‌خواهانه و فساد و فحشا و ظلم، مزبله‏‌هاى روح انسانى است. این شب‌ها باید بتواند ما را هرچه بیشتر از این‏‌ها دو رو جدا کند.

علاقه‌مندان برای شنیدن صوت پادکست می‌توانند از اینجا اقدام کنند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها