امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۱:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97716
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۳
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «صدیق صدیقی» سخنگوی وزارت کشور افغانستان ساعاتی پس از پایان درگیری در فرودگاه ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در کابل، «صدیق صدیقی» سخنگوی وزارت کشور افغانستان ساعاتی پس از پایان درگیری در فرودگاه کابل امروز (پنجشنبه) با حضور در نشستی خبری اعلام کرد که درگیری صبح امروز میان تروریست‎ها و نیروهای پلیس افغان هیچ تلفاتی به دنبال نداشته است.

صدیقی افزود: این درگیری ساعت 9:15 دقیقه صبح امروز با حمله تروریستی 5 تروریست از یک ساختمان در حال ساخت از سمت شمالی فرودگاه کابل آغاز شد و برای چندین ساعت ادامه یافت که با کشته شدن تروریست‎ها پایان یافت.

به گفته وی، در این درگیری 2 تروریست مبادرت به انتحاری کردند و 3 مهاجم دیگر در درگیری با نیروهای امنیتی کشته شدند.

سخنگوی وزارت کشور افغانستان با تأکید به سرعت عمل نیروهای امنیتی افغان در برابر این حملات اظهار داشت که آن‎ها قادر شدند تا از حملات تروریست‎ها در فرودگاه کابل جلوگیری کنند.

وی تصریح کرد در این درگیری، هیچ موشکی به سمت فرودگاه کابل پرتاب نشده است.

وی در بخش از این نشست خبری گفت که تروریست‎های مهاجم به زبان اردوی پاکستانی صحبت کرده و به زبان‎های دری و پشتو که زبان‎های مرسوم افغانستان هستند، آشنایی نداشتند.

وی این حمله را مشابه حمله فرودگاه «کراچی» پاکستان دانست و گفت: دستگاه اطلاعاتی پاکستان مسئول اصلی این درگیرها است.

صدیقی در پایان سخنان خود با اشاره به متوقف شدن پروازها از فرودگاه کابل اظهار داشت: با آنکه این درگیری هیچ تهدیدی برای انجام پروازهای فرودگاه ایجاد نکرده بود، اما مقام‎های کابل مبادرت به تعطیلی پروازها کردند.

به گفته وی، روند کاری پروازها از فرودگاه کابل از ساعت 10 امروز همانند روزهای عادی از سرگرفته شد و مشکل خاصی در این خصوص وجود ندارد.
انتهای پیام/ز
 
برچسب ها:
آخرین اخبار