امروز : چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 20
۱۷:۵۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97717
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۳
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه ابراز امیدواری کرد که مسئله ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری «ایتارتاس»، «ولادیمیر پوتین» رئیس‌جمهوری روسیه ابراز امیدواری کرد که مسئله تحریم‌های آمریکا علیه روسیه که روابط تازه سرو سامان گرفته دو کشور را به بن‌بست سوق خواهد داد، به مسیر  دیپلماتیک بازگردد.

وزارت دارایی آمریکا روز چهارشنبه از دور جدید تحریم‌ها علیه برخی شرکت‌ها، بانک‌ها و مقامات روسی خبر داد. بازارهای مالی آمریکا از این به بعد به روی این اشخاص حقیقی و حقوقی بسته شده و شرکت‌های آمریکایی و اتباع این کشور اجازه همکاری با آنها را نخواهند داشت. علاوه بر این، شرکت‌های خارجی نیز در صورت همکاری با آنها، ممکن است مورد تحریم دولت آمریکا قرار بگیرند.

پوتین در پایان سفر خود به چند کشور منطقه آمریکای لاتین در پاسخ به سئوال خبرنگار این خبرگزاری در مورد دور جدید تحریم‌های آمریکا علیه روسیه به تمسخر پاسخ داد: «ای وای، حال باید دید این تحریم‌ها چیست و چگونه می‌توان بدون سرو صدا به آن پاسخ داد!»

رئیس‌جمهوری روسیه افزود: «ولی در حقیقت باید بگویم کسانی که سیاست خارجی آمریکا را طراحی می‌کنند، متاسفانه سیاست بسیار تهاجمی را پیش می‌برند که به عقیده من، اصلا حرفه‌ای و کارشناسانه نیست. اقدامات تحریم کننده، همانطور که تجربه ثابت کرده، «مانند یک بومرنگ عمل کرده» و بدون تردید روابط روسیه و آمریکا را به سمت بن‌بست سوق رسانده و آسیب جدی به منافع ملی دولت و ملت آمریکا وارد خواهد کرد.»

پوتین یادآور شد: «من بسیار متاسفم که شرکای ما دقیقا در این راه گام بر می‌دارند. البته ما درهای خود را به روی مذاکره و برای یافتن راه حل نمی‌بندیم و من امیدوارم که در نهایت عقل سلیم و تمایل برای حل و فصل مشکلات از راه‌های دیپلماتیک به جایگاه خود بازگردد.»

رئیس‌جمهوری روسیه در عین حال با اشاره به اینکه تحریم‌ها علیه روسیه به ضرر خود شرکت‌های آمریکایی است، افزود: «شرکت‌های بزرگ آمریکایی مایلند تا در روسیه فعالیت داشته باشند، ولی در نتیجه این اقدامات محدود کننده، شانس رقابت با دیگر شرکت‌های جهانی را از دست خواهند داد.»

ولادیمیر پوتین در آخر خطاب به مقامات واشنگتن گفت: «شما از چه خوشحال هستید؟ خوشالید که بار دیگر تصمیم اشتباهی گرفتید؟ حداقل چیزی که می‌توانم بگویم این است که این برخوردی کاملا غیرحرفه‌ای است و دیر یا زود چنین تصمیم گیری‌هایی برای حل مشکلات بین المللی باید تغییر کند، و آسیب این اقدام متوجه خود کسانی است که این کار را انجام می‌دهند.»
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها