امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۸:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97720
تاریخ انتشار: ۲۶ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۵:۴۳
تعداد بازدید: 160
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، نیروهای سیاسی و احزاب شرکت کننده در کنفرانس حمایت از قضیه فلسطینی از دولت ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره، نیروهای سیاسی و احزاب شرکت کننده در کنفرانس حمایت از قضیه فلسطینی از دولت مصر گشایش گذرگاه رفح به صورت دائمی و نه در موارد اضطراری و حالات فوق العاده شدند.

شرکت کنندگان در این کنفرانس که در مقر سندیکای روزنامه‌نگاران مصر در قاهره برگزار شده بود، همچنین خواستار طرد سفیر رژیم صهیونیستی از قاهره و فراخواندن سفیر مصر از تل‌آویو در اعتراض به ادامه تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه شدند.

این نیروهای سیاسی همچنین بر حمایت کامل خود از موضع مقاومت فلسطینی که هرگونه آتش‌بس با اشغالگران اسرائیلی را تا تحقق خواسته‌هایشان رد می‌کند، تاکید کردند.

جبهه راه انقلاب: تلاش برای تغییر برخی مفاهیم مقاومت

در این ارتباط «هیثم محمدین»، عضو جبهه راه انقلاب مصر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در قاهره تصریح کرد که از زمان توافقنامه خیانتکارانه کمپ‌دیوید، آنها خواهان تغییر یک سری مفاهیم هستند و می‌خواهند نزاع اعراب و اسرائیل را در جنگ علیه غزه خلاصه کنند.

محمدین افزود: مقاومت تروریسم نیست، بلکه گردان‌های عزالدین قسام و شهید ابو علی مصطفى و القدس همه گردان‌های مقاومت هستند و آنگونه که مزدوران آنها را توصیف می‌کنند، گروه‌های تروریستی نیستند.

وی افزود: نیروهای سیاسی مصری باید با این فتنه‌انگیزی‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای علیه مقاومت مقابله کنند و در این خصوص ما خواهان گشایش دائمی گذرگاه رفح هستیم و به طرح مصر برای آتش‌بس به عنوان طرحی برای تامین امنیت اسرائیل نگاه می‌کنیم.

نویسنده و روزنامه‌نگار مصری: خواهان گشایش گذرگاه‌ها با طرف فلسطینی هستیم

در همین راستا «محمد عبد القدوس»، نویسنده و روزنامه‌نگار مصری و نماینده کمیته آزادی‌ها در سندیکای روزنامه‌نگاران مصر نیز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس تصریح کرد که نیروهای سیاسی مصری و فلسطینی باید اختلافات خود را کنار نهند و از ملت فلسطین حمایت کنند و در این خصوص از حکومت خواهان گشایش گذرگاه‌ها با طرف فلسطینی هستیم.

یکی از رهبران جنبش 6 آوریل: طرح آتش‌بس مصر ناامید کننده بود

این درحالی است که «زیرو عبدو»، از رهبران جنبش 6 آوریل مصر در گفت‌وگو با خبرنگار فارس خاطر نشان کرد: طرح آتش‌بسی که دولت مصر برای توقف تجاوزها به نوار غزه اراده داد، ناامید کننده بود، چون در آن بین ظالم و مظلوم هیچ تفاوتی قائل نشده است.

عبدو تاکید کرد که مردم مصر همچنان اعتقاد دارد که اسرائیل دشمن است و خاک عربی فلسطین را اشغال کرده است.

دبیرکل حزب الکرامه: جایی برای صلح با رژیم صهیونیستی نیست

از جهتی «محمد بسیونی»، دبیرکل حزب الکرامه مصر نیز در گفت‌وگو با فارس تصریح کرد: تجاوز به غزه تاکید می‌کند که جایی برای صلح با رژیم صهیونیستی نیست و چیزی به نام توافقنامه‌های صلح چه کمپ دیوید یا اسلو وجود ندارد.

بسیونی خطاب به دولت مصر گفت: اگر اختلافی با حماس دارید، فلسطین و غزه تنها در حماس خلاصه نمی‌شود و بر ضرورت حمایت از مقاومت فلسطینی و بازگشت به کمپین‌های مردمی برای تحریم کالاهای اسرائیلی و آمریکایی تاکید کرد.

از رهبران حزب الدستور: اسرائیل دشمن است، نه حماس

در همین چارچوب «احمد حراراه»، از رهبران حزب الدستور مصر نیز در گفت‌وگو با فارس تاکید کرد که هرکس مسئولیت تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه را متوجه حماس کند یا خائن و یا هم پیمان با دشمن است.

وی تاکید کرد که اسرائیل و نه حماس دشمن است و من به مردم فلسطین می‌گویم که خدا با شماست.

دبیرکل حزب مصر قدرتمند:نوار غزه موجب اتحاد احزاب و نیروهای مصر شد

این درحالی است که «احمد سالم»، دبیرکل حزب مصر قدرتمند نیز در گفت‌وگو با فارس تصریح کرد که نوار غزه و فلسطین استحقاق تقدیر و تشکر را دارند، چون توانستند موجب متحد شدن تمام نیروهای سیاسی مصری در کنفرانسی مطبوعاتی شوند و اختلافات خود را فراموش کنند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها