امروز : دوشنبه ۴ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 25
۱۳:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97743
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۳:۳۵
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به وین سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ...

به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به وین سید عباس عراقچی و مجید تخت روانچی معاونان محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران و وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در خصوص نحوه ادامه مذاکرات، تمدید و زمان آن برگزار شد.

معاونان ظریف و کری بعدازظهر امروز نیز به مدت یک ساعت و نیم به گفتگو در این زمینه پرداختند.

ظریف و اشتون هم پیش از ظهر امروز در این باره یک ساعت و ١٥ دقیقه گفتگو کردند.

همزمان با نشست معاونان ظریف و کری، کارشناسان دو کشور نیز گفتگو کردند.

رییس هیات مذاکره کننده ایرانی همچنین ٤٥ دقیقه با سایمون گس نماینده انگلستان در ٥+١ به گفتگو پرداخت.

رایزنی‌ها درباره تمدید مذاکرات تا آخر شب ادامه دارد. اگر این رایزنی ها به نتیجه برسد، ششمین دور مذاکرات ایران و 1+5 فردا پایان می‌یابد و احتمالا ظریف و استون نشست خبری برگزار می‌کنند.
به گزارش خبرنگار فارس در صورتی که رایزنی‌های امشب به نتیجه برسد و توافقی درخصوص تمدید مذاکرات حاصل شود، این تمدید در یک دوره زمانی چهارماهه خواهد بود زیرا بر اساس توافقنامه ژنو که 24 نوامبر 2013 منعقد شد، برای گام اول 6 ماه درنظر گرفته شد که این گام تا 6 ماه دیگر نیز قابل تمدید است.
لازم به ذکر که این به مفهوم مذاکره در این مدت چهار ماهه نیست بلکه طرفین در تلاش‌اند که این توافق زودتر حاصل شود.
لازم بذکر است در صورت توافق بر روی تمدید این مذاکرات، طرفین باید تصمیمات مهمی اتخاذ کنند که البته شواهد حاکی از آن است که طرفین درباره توافق و دست‌یابی به آن قاطع هستند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها