امروز : شنبه ۲ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 23
۱۶:۵۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97774
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۳:۳۶
تعداد بازدید: 128
به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور، عصر امروز پنج‌شنبه در جمع اصحاب رسانه، با تاکید ...

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور، عصر امروز پنج‌شنبه در جمع اصحاب رسانه، با تاکید بر اینکه پرچمدار صلح و گفت‌وگو هستیم اما از حقوق ملت ایران ذره‌ای کوتاه نخواهیم آمد، اظهارداشت: اگر طرف مقابل به حقوق ملت ایران احترام بگذارد، مذاکره را ادامه داده و زمان را نیز تمدید خواهیم کرد.

رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه سربازان خط مقدم دیپلماسی در مذاکرات وین به جهانیان نشان دادند که جمهوری اسلامی ایران خواستار گفت‌وگو برای ایجاد اعتماد و شفافیت بیشتر است، گفت: ما در دفاع از حقوق و خواست و مطالبه ملت ایران ذره‌ای کوتاه نیامده و نخواهیم آمد و با حوصله در مذاکرات اخیر در این زمینه حرکت کرده‌ایم.

رئیس‌جمهوری افزود: امروز اگر برای ما مشخص شود که طرف مقابل در برابر حقوق و نظرات ملت ایران در چارچوب مقررات بین‌المللی احترام قائل است، مذاکره را بر این اساس ادامه می‌دهیم و اگر لازم باشد، زمان مذاکرات را نیز تمدید خواهیم کرد.

رئیس شورای عالی امنیت ملی تصریح‌کرد: آنچه ما از این مذاکرات می‌خواهیم نتیجه‌ای برد – برد است و معتقدیم پیروزی مذاکرات به نفع جهان، منطقه و ملت ایران و برای طرف مقابل هم روشن شده است که مذاکره با ایران برای استقرار ثبات، منافع منطقه و امنیت جهانی موثر است.

روحانی ادامه داد: ایران هیچ‌گاه از تحریم‌ها نترسیده و نخواهد ترسید و بر این اساس پای میز مذاکره قرار نگرفته است. برنامه‌ها و طرح‌های دولت بدون توجه به نتیجه مذاکرات تدوین شده است و ما بر این اساس حرکت خواهیم کرد و امیدواریم طرف مقابل نیز این موضوع را لمس کرده و تدبیری اتخاذ کند که نفع همگان را در برداشته باشد.

وی با اشاره به اینکه دولت در سیاست خارجی به عهد خود با مردم وفادار بوده و تاکنون با زبان منطق و استدلال با دنیا سخن گفته، یادآورشد: تلاش می‌کنیم تا ایران صلح‌خواه و آشتی‌طلب و نظام مداراجو را به جهانیان معرفی کنیم که دولت و مردم آن از حقوق حقه خود کوتاه نخواهند آمد.

روحانی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به شرایط حساس تاریخی، حوادث منطقه‌ای و بین‌المللی تصریح کرد که ما باید دست در دست هم قرار دهیم و نگذاریم، تفرقه که خواست استکبار جهانی است در جهان اسلام حاکم شود.

رئیس‌جمهوری با بیان اینکه دنیای امروز، دنیای تنوع تکثر است، بر بالا بردن آستانه تحمل همه فعالان سیاسی تأکید کرد و گفت: همه ما باید به نظام، اسلام، انقلاب و فرهنگ ایرانی – اسلامی خود افتخار کنیم.

رئیس شورای عالی امنیت ملی با اشاره به تأکید قانون اساسی مترقی کشورمان بر آزادی بیان، افزود: در قانون اساسی ما در صدر وظایف رسانه‌ها، حمایت از آزادی بیان و نشر افکار براساس موازین اسلام و مصالح کشور عنوان شده است که جای خرسندی است و بر این اساس دولت و دولتمردان از رسانه‌ها و اصحاب رسانه حمایت توأم با نقد سازنده و دلسوزانه می‌خواهند.

وی با اشاره به تأکید رهبر معظم انقلاب بر نقد سازنده و پرهیز از مچ‌گیری و آزار دولت، گفت: باید با در نظر گرفتن مصالح کشور و نه مصالح قبیله و جناح، شرایطی را فراهم کنیم که مسئولان کشور اعم از مسئولان اجرایی و غیراجرایی با ذهن و فکری بازتر به وظایف خود بپردازند و به ملت خدمت کنند.

رئیس‌جمهوری با اشاره به اینکه وحدت ملی اساس قدرت ملی ما است و این موضوع نباید فراموش شود، اظهارداشت: باید چیزی بنویسیم، بر موضوعی اصرار بورزیم، سوژه‌ای را تیتر و ترویج کنیم که خواست ملت ما است چرا که به دلیل بی تدبیری ها، مردم ما دارای مشکلاتی نظیر اشتغال و رکود تورمی هستند که آنها را سخت آزار می‌دهد.

روحانی ادامه داد: مردم ما خواهان حل مشکلات اجتماعی هستند و وحدت و اتحاد می‌خواهند و دوست دارند ببینند که ما با یکدیگر برادریم و هیچ‌کس نمی‌تواند ما را از هم جدا کند.

رئیس‌جمهوری تصریح کرد: نباید این فضا بر سپهر رسانه‌ای ما حاکم باشد که هرکس به نفع حکومت، اسلام و انقلاب سخن گفت متهم شود که به حکومت وابسته است یا آدم دولت شده است و هرکس که نقدی را با صدای بلند برای اصلاح مسیر هلاکت بیان کرد، متهم به وابستگی به بیگانه شود.

روحانی با بیان خصوصیات حضرت امیرالمومنین علی(ع) که در جنگ صفین و در خطبه‌ای حتی سپاه مقابل را برادر خطاب کرد، گفت: ما برای انسجام و وحدت نیازداریم به افکار همدیگر احترام بگذاریم و دولت براین اساس با همه گروه‌ها و جناح‌ها جلسات مشورتی برگزار کرده و می‌کند تا با اخذ نظر همه فعالان و نخبگان کشور بهترین تصمیم را برای اداره کشور اتخاذ کند.

اصحاب رسانه‌ها در ادامه این مراسم، نماز مغرب و عشاء را به امامت حجت‌الاسلام روحانی اقامه و پس از آن روزه خود را با حضور رئیس جمهوری و در فضایی صمیمی افطار کردند.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها