امروز : شنبه ۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 November 25
۰۴:۴۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9779
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۹
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، همزمان با اعتراض برخی نمایندگان پارلمانی قرقیزستان مبنی بر لزوم اجازه مجلس این کشور برای حمل ...

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای فارس در دوشنبه، همزمان با اعتراض برخی نمایندگان پارلمانی قرقیزستان مبنی بر لزوم اجازه مجلس این کشور برای حمل محموله‌های ناتو از راه زمینی، وزیر حمل‌ونقل قرقیزستان با حضور در مجلس این کشور توضیح داد که براساس قرارداد بین ناتو و دولت قرقیزستان، ناتو محموله‌های نظامی خود را از قلمرو قرقیزستان عبور خواهد داد.

به گزارش پایگاه خبری «کانیوز» در این رابطه وی توضیح داد که این تصمیم و مصوبه در 22 ماه مای 2012 در نشست شیکاگو انجام شده است و در حال حاضر مسئولین بر روی چگونگی این مسأله تبادل نظر می‌کنند.

وی با بیان اینکه این محموله‌ها از طریق راه آهن و جاده اتومبیل رو حمل خواهد شد، تصریح کرد که این انتخاب ناتو بوده است و وزارت حمل‌ونقل این کار را انجام خواهد داد.

در همین رابطه «بکشیف» نماینده مجلس قرقیزستان از حزب «آرنامیس» اظهار داشت که باید این تصمیم در مجلس قرقیزستان نیز به تصویب برسد.

این درحالی است که که «میکتی بیک عبدالله‌یف» رهبر حزب «آتاژورت» معتقد است که این محموله‌ها نظامی است و باید مجلس تصمیم جدی بگیرد.

پایگاه نظامی آمریکا در قرقیزستان که از سال 2001 میلادی در پی تجاوز نیروهای ناتو به افغانستان ایجاد شد، بنابر توافقنامه امضا شده بین بیشکک و واشنگتن باید در پایان 2014 به فعالیت خود پایان دهد.

رئیس جمهوری قرقیزستان بارها اعلام کرده که در توافقنامه دوجانبه این کشور دیگر حاضر نیست زمان حضور این پایگاه را تمدید کند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها