امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۱۹:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97791
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام قاسم روانبخش ظهر امروز در همایش پشت پرده سیاسی پدیده بی‌حجابی که در محل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از مشهد، حجت‌الاسلام قاسم روانبخش ظهر امروز در همایش پشت پرده سیاسی پدیده بی‌حجابی که در محل مسجد صاحب‌الزمان برگزار شد اظهار داشت: حجاب یک امری فطری و طبیعی بوده که خداوند برای تمام موجودات عالم حجاب را در نظر گرفته و فطرت با حجاب همراه است.

این فعال سیاسی با بیان اینکه وقتی در تاریخ نگاه می‌کنیم می‌بینیم در دنیای قبل از اسلام و در همه ادیان مختلف حجاب وجود داشته است، افزود: در تمام ادیان این حجاب یک پیشینه‌ای در قالب فرهنگ در همه ادیان ارائه داده است.

وی ادامه داد: متاسفانه فرهنگ بی‌حجابی سال‌هاست که غرب را فرا گرفته و از طرفی به عنوان یک دسیسه وارد فرهنگ ما شده است.

روانبخش بیان کرد: یکی از دلایل پیشرفت‌هایی که غرب در این سال‌ها به دست آورده است باورهای غلطی بوده که آنها برای توسعه فرهنگ در همه جوامع بشری با سلاح حجاب به وجود آورده است و قصدشان این است که می‌خواهند فرهنگ بی‌حجابی و آزادی را در کشورهای منطقه پایه‌گذاری کنند.

عضو جبهه پایداری با اشاره به توسعه فرهنگ بی‌حجابی در کشورهای منطقه خاطرنشان کرد: به مرور زمان می‌بینیم در بعضی از کشورهای اسلامی وضعیت خیلی اسفناک است و تفکر لیبرالیسم در حال نهادینه شدن است.

وی ادامه داد: مردم در این مناطق تاکید بر علایق در داشتن و نداشتن حجاب می‌کنند که این تفکر ناشی از لیبرالیسم جهانی بوده که آزادی تمام افراد را در سیطره خود قرار داده است.

این استاد دانشگاه و حوزه تاکید کرد: در آیات سوره 32 و 33 احزاب با اشاره به حجاب زن و زنان پیامبر آمده است به گونه‌ای باید زن حجاب خود را در بر گیرد که در رفتار، در صورت و در همه جوامع زن چیزی از هوس دیده نشود بلکه حجاب در سخن هم باید دیده شود و طوری نباشد که آغاز یک حرکت انحراف‌آمیز باشد.

روانبخش تصریح کرد: قرآن می‌فرماید در حین سخنرانی با جدیت سخن بگویید، با همین دیدگاه در آیه 33 سوره احزاب با اشاره به پوشش بدن زن خداوند در قرآن کریم می‌فرماید زن باید در انظار عمومی طوری رفتار کند که در جوامع و خیابان‌ها اثری از خودنمایی در شخصیت‌اش وجود نداشته باشد و طوری برخورد کند که از هرگونه تبرج‌گرایی پرهیز کند.

عضو جبهه پایداری با اشاره به اصل جاهلیت در زمان پیامبر عنوان کرد: امروز با جاهلیت مدرن روبه‌رو هستیم به طوری که مقارن با اصل جاهلیت زمان پیامبر است و در آن برهه بی‌حجابی تا قبل از نزول آیات قرآن بر پیامبر وجود داشته است، خدا در آیات سوره نور می‌گوید حجاب فقط مختص به بانوان نیست بلکه این اصل مهم در زندگی انسان مختص مردان هم است به همین منظور خداوند در قرآن می‌فرماید به مردان بگویید از چشمان و نگاهی که از تیرهای شیطان زهرآگین شده است بپرهیزید.

این فعال سیاسی بیان داشت: آقایان در بحث‌های بیداری و فضای مجازی اکثرا با پدیده حجاب آشنایی دارند و این پدیده مختص به جوانان نیست و همه رده‌های سنی در آقایان را شامل می‌شود و این طوری نیست که بگوییم خانم‌ها هم چشم‌هایشان را از نامحرم بپوشانند.

روانبخش عنوان کرد: زن‌ها نباید زینت‌هایشان را آشکار کنند طوری که روانشناس‌های برجسته در جهان می‌گویند یکی از عوامل تحریک‌کننده در بشر و به ویژه خصلت و ذات مردها رنگ قرمز است طوری که خیلی از زن‌های ما در جامعه از این رنگ استفاده می‌کنند، مقوله دوم حجاب پا و حجاب صدای پا است.

وی ادامه داد: امروزه در جامعه شاهد این هستیم که به جای اینکه وضعیت سالم راه رفتن زن معیار اول باشد از سوی شرکت‌ها و کمپانی‌های معروف در ایران و جهان در عرصه کفش‌سازی کفش‌هایی تولید می‌شود که پاشنه‌های آنها چند سانتی است و راه رفتن را نه‌تنها برای زن مشکل می‌کند بلکه برای نامحرم هم تحریک‌کننده است.

این استاد دانشگاه و حوزه با تاکید بر فرمایش‌های مقام معظم رهبری در عرصه فرهنگ و حجاب اذعان کرد: دشمن به این نتیجه رسیده است که روی بحث فرهنگ سرمایه‌گذاری بیشتری باید کرد حتی حاضر است در بحث هسته‌ای امتیاز از خود بدهد تا امتیاز از فرهنگ ایران و جوامع اسلامی بگیرد، با این معیار آن فرهنگی که ما برایش انقلاب کردیم اسلام بود.

وی اظهار کرد: امروز یکی از سران آمریکا در اظهار نظری جالب عنوان کرد جمهوری اسلامی ایران در همه جهان امتداد پیدا کرده است و خوشبختانه شاهد این هستیم که آنها روی فرهنگ ایران وحشت دارند و این فرهنگ منافع آنها را به خطر انداخته است.

روانبخش افزود: باز در اظهار نظری مشابه در زمان روی کار آمدن انقلاب اسلامی ما آقای کنت رئیس اسبق اطلاعات فرانسه اظهار کرد انقلاب ایران جنگ عقیده و فرهنگ بود و به همین دلیل تا سال‌های آینده فرهنگ ایران تا امتداد مرزها و جهان کشیده خواهد شد.

این فعال سیاسی بیان داشت: غرب روی ارزش‌ها و باورهای مردم در حال سرمایه‌گذاری است و می‌خواهد دموکراسی غربی را در جوامع اسلامی نهادینه کند، دشمن سال‌ها است که در بحث حجاب کار می‌کند ولی اینجا در داخل کشور بیکار نشسته‌ایم طوری که برای بیان حقایق پشت پرده جریان بی‌حجابی آن هم در محل حوزه علمیه اجازه به سخنرانی نمی‌دهند و فضای سخنرانی را تغییر می‌دهند، حضرت امام (ره) در همان دوران انقلاب فرمودند مواظب باشید سکولاریسم فرهنگی در حوزه‌ها نفوذ پیدا نکند.

عضو جبهه پایداری با اشاره به دوران جاهلیت زمان پیامبر و نسل‌کشی کودکان عنوان کرد: امروز در داخل کشور به جای اینکه نسل رو به افزایش داشته باشیم شاهد کاهش جمعیت هستیم.

عضو جبهه پایداری با اشاره به بحث ممیزی در آثار فرهنگی و به خصوص کتاب بیان کرد: در این عصر بعد از گذشت 35 سال از انقلاب اسلامی، بعضی از سران جامعه و دولت خواستار برداشتن ممیزی در آثار فرهنگی و کتاب هستند و حتی در بحث چاپ کتاب و کتابخوانی رمان‌هایی با بحث‌های نامشروع و غیرانسانی در حال چاپ است.

وی ادامه داد: همه می‌دانیم سال‌ها پیش مقام معظم رهبری در اظهار نظری فرمودند مهندسی‌سازی فرهنگ باید در جامعه نهادینه شود به همین منظور طرح مهندسی‌سازی فرهنگ سال‌ها پیش در شورای عالی فرهنگ تنظیم و تصویب شد و هنوز با گذشت چند دوره از طول عمر دولت اجرایی نشده است و خواست ما از این دولت این است که یکی از وظایفش نهادینه کردن مهندسی‌سازی فرهنگ در جامعه باشد.
انتهای پیام/7005/صا40/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار