امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۱۷:۱۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97831
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، سالار عرفانی‌نسب در جلسه شورای ایرانیان خارج از کشور در سنندج اظهار کرد: درخواست‌های ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از سنندج، سالار عرفانی‌نسب در جلسه شورای ایرانیان خارج از کشور در سنندج اظهار کرد: درخواست‌های زیادی از سوی ایرانیان مقیم در عراق مبنی بر ایجاد مدرسه‌ای در آن کشور به آموزش و پرورش استان شده است که امیدورایم با رایزنی‌های لازم از سوی این شورا بتوانیم در راستای تحقق این خواسته گام برداریم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر ایران اسلامی در بسیاری از کشورهای دنیا که هموطنان ما در آن کشورها به حد نصاب رسیده‌اند مدرسه ایجاد کرده است، افزود: ایجاد یک مدرسه برای ایرانیان مقیم در کشور عراق نیز خواسته بر حقی از سوی این افراد است که امیدواریم تمهیدات لازم در این راستا اندیشیده شود.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان گفت: در مرحله نخست باید این مهم که آیا این افراد مقیم این کشور هستند و منع قانونی در راستای ایجاد این مدرسه وجود ندارد در اولویت قرار بگیرد و بعد از آن از طریق اداره‌کل مدارس ایرانیان خارج از کشور برای تحقق این مهم اقدام خواهیم کرد.

عرفانی‌نسب همچنین خواستار تشکیل کارگروه پژوهش با عضویت اساتید توانمند در استان شد و افزود: این کارگروه باید تشکیل شود و در راستای سازماندهی و سامان دادن به پژوهش‌های انجام شده و یا در دست اقدام فعالیت کنند.

به گفته وی، قطعا در سطح کشور در مورد محورهای پژوهشی که به عنوان دستور کار شورا در جلسه مطرح شد پژوهش‌هایی انجام شود، می‌تواند پیشینه خوبی برای پژوهش‌های ما باشد و از دوباره‎کاری و هزینه‌های اضافی جلوگیری کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش کردستان با بیان اینکه بیشتر دستگاه‌های استان هر کدام اعتباراتی در سرفصل پژوهش دارند که برای بهره‌گیری بهینه از این اعتبارات باید در راستای تجمیع و هزینه‎کرد آنها در پژوهش‌های مورد نیاز گام برداشت، افزود: هم‌پوشانی و تعامل بیش از پیش شورا با دستگاه‌های استان نقش مهمی در جلوگیری از انجام پژوهش‌های تکراری و پرت هزینه‌ها و اعتبارات خواهد داشت.

برگزاری کنفرانس علمی و پژوهشی

مدیرکل دفتر آموزش و پژوهش استانداری کردستان نیز در این جلسه با اشاره به برگزاری نمایشگاه توانایی‌های استان در خارج از کشور اظهار کرد: این نمایشگاه ظرفیت بسیار خوبی برای جذب سرمایه‌گذار دارد که باید از آن به بهترین شکل بهره‌ گرفت.

سنور احمدی تصریح کرد: باید بسته‌های آماده سرمایه‌گذاری را برای ارائه در این نمایشگاه آماده کنیم و بخشی از این نمایشگاه را به ارائه این بسته‌های سرمایه‌گذاری اختصاص دهیم.

وی در پایان ایجاد بسترهای لازم برای برگزاری یک کنفرانس علمی پژوهشی چند ساعته در جوار نمایشگاه را ضروری دانست و اظهار کرد: برگزاری چنین کنفرانس علمی می‌تواند نقش بسزایی در تحقق اهداف شورا و ترغیب سرمایه‌گذاران به سرمایه‌گذاری در استان داشته باشد.

انتهای پیام/79002/ح40/ف4004
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها