امروز : جمعه ۶ مرداد ۱۳۹۶ - 2017 July 27
۰۲:۰۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97832
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 12
به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حمید قبادی در مراسم رونمایی از آثار برتر عفاف و حجاب که در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برگزار شد با اشاره به اینکه برگزاری ...

به گزارش خبرنگار جامعه فارس، حمید قبادی در مراسم رونمایی از آثار برتر عفاف و حجاب که در مصلای بزرگ امام خمینی(ره) برگزار شد با اشاره به اینکه برگزاری نمایشگاه عفاف و حجاب و انتخاب آثار برتر بر اساس روالی که در سال‌های گذشته صورت می‌گرفت انجام شده است، گفت: در نمایشگاه امسال فرمی در اختیار تمام غرفه‌ها و مؤسسات قرار دادیم تا اگر طرح جدیدی مد نظر دارند آن را ارائه کنند.

وی افزود: یکی از اهداف مهم این جشنواره ارائه آثار جدید مطابق با سلایق مردم است و از تعداد آثاری که به دست ما رسید ۳ اثر در این مرحله واجد ویژگی‌های نوآورانه، خلاقانه و دارای طرح‌های جدید شناسایی شدند.

دبیر کارگروه ساماندهی مد و لباس کشور، تصریح کرد: ما در کارگروه به دنبال اجرایی کردن یک سیاست محوری به نام ارتقای قدرت انتخاب مردم هستیم و تلاش می‌کنیم در پوشش‌های آقایان، مانتوها، پوشش سر و چادر با همکاری دست‌اندرکاران و طراحان آثار جدیدی ارائه شود و در مرحله بعد این آثار به تولید انبوه برسند و وارد بازار شوند.

قبادی با بیان اینکه نمایشگاه عفاف و حجاب امسال از نظر فضا بیش از ۳ برابر نسبت به سال گذشته توسعه پیدا کرده است، گفت: به تناسب افزایش فضای نمایشگاه تعداد غرفه‌ها نیز بیش از ۳ برابر افزایش پیدا کرده است و امیدواریم بتوانیم با برگزاری چنین نمایشگاه‌هایی گام بلندی در مسیر توسعه عفاف و حجاب برداریم و برگ زرینی را در کارنامه عفاف و حجاب و مد و لباس داشته باشیم.
* لباس زبانی برای دیپلماسی برونی فرد است

در ادامه این مراسم علی مرادخانی، معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس کارگروه ساماندهی مد و لباس گفت: ما تلاش می‌کنیم تا بتوانیم با نگاهی عمیق آنچه را که مورد نظر مردم است تأمین کنیم.

وی افزود: زیبایی یکی از مهمترین ویژگی‌هایی است که در جامعه اسلامی باید بروز و ظهور پیدا کند. 

مرادخانی تصریح کرد: لباس یک نماد است که با آن می‌توان پی به نگاه اشخاص برد و حتی می‌توان لباس را زبانی برای دیپلماسی برونی فرد دانست که هر چقدر شکیل‌تر باشد می‌تواند بیانگر باورهای مورد توجه ما باشد.

رئیس کارگروه ساماندهی مد و لباس، افزود: همه ما به دنبال این هستیم تا به نگاه مشترکی برسیم چرا که مد و لباس به عنوان جزئی از زندگی ما باید به صورت مداوم در حال رشد و شکوفایی باشد و امیدواریم در آینده شاهد برنامه‌های مناسب‌تر و فعالیت‌ها و طرح‌های زیباتری باشیم به گونه‌ای که به عنوان یک الگو برای سایر کشورها مطرح شویم و آنها بتوانند از لباس‌های ما الگو بگیرند.
*رونمایی از آثار برتر عفاف و حجاب

در ادامه این مراسم از الهه عباس‌زاده طراح اثر چادر اجتماع با ویژگی باز و بسته شدن از یک طرف، داشتن جنس پارچه سبک و خنک و پوشیه و مقنعه به صورت سرخود تقدیر شد.

همچنین از عفت حبیب به دلیل طراحی چادر نماز و از امیر خناثی به دلیل طراحی بسته فرهنگی عفاف و حجاب با نام بسته کوثر تقدیر شد.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها