امروز : چهارشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۶ - 2017 September 20
۱۷:۰۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97837
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 13
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، مدیرکل بهزیستی استان یزد، ظهر امروز در مراسم افتتاح این مرکز با اشاره به ابتلای 75 ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از یزد، مدیرکل بهزیستی استان یزد، ظهر امروز در مراسم افتتاح این مرکز با اشاره به ابتلای 75 درصد از کودکان عقب مانده ذهنی به اوتیسم، اظهار داشت: بهترین زمان تشخیص این بیماری از شش تا هفت ماهگی نوزاد است.

جلیل عفتی با بیان اینکه تشخیص این بیماری به راحتی ممکن نیست، خاطرنشان کرد: بهتر است کودکان مبتلا به اختلال اوتیسم برای درمان بلافاصله به این مرکز ارجاع شوند.

مدیرکل بهزیستی استان یزد عنوان کرد: این مراکز با ارائه خدمات روانشناختی، گفتار درمانی، کاردرمانی و درمان به موقع کودکان، زمینه حضور آنها را در اجتماع به طور طبیعی و عادی در زمان مناسب فراهم می‌آورند.

عفتی در مورد اختلال اوتیسم نیز بیان کرد: این بیماری با اختلالی نظیر ناتوانی مهارت‌های ارتباطی اجتماعی و مهارت‌های حرکتی و مشکلات گفتاری همراه است.

مدیرکل بهزیستی استان یزد با برشمردن ویژگی‌های بارز این کودکان خاطرنشان کرد: این کودکان به بازی‌های جمعی علاقه‌ای ندارند و حرکات کلیشه‌ای نظیر کوبیدن سر، کف زدن، چرخش به دور خود دارند.

وی افزود: مبتلایان به اوتیسم نسبت به درد واکنش ضعیفی دارند و نسبت به محرک پاسخ متفاوت دارند و در صورتی که چند محرک به آنها داده شود، به یکی از آنها واکنش نشان می‌دهند.

عفتی همچنین خاطرنشان کرد: این کودکان در ارتباط چشمی و آگاهی نسبت به زمان و مکان نیز ضعیف هستند.

به گزارش فارس، امروز همچنین مرکز خانواده و کودک ناشنوا نیز به مناسبت هفته بهزیستی در یزد افتتاح شد.

این مرکز با هدف ارائه خدمات توانبخشی نظیر گفتار درمانی در قالب  شعر و داستان کوتاه، شناسایی و تشخیص حروف برای کودکان ناشنوا و کم شنوا راه‌اندازی شده و تلاش دارد زمینه ورود این کودکان را به مدارس عادی فراهم کند.
انتهای پیام/2464/ش30
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها