امروز : جمعه ۲۹ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 19
۱۵:۱۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97841
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک محمد صادق قائمی ظهر امروز در حاشیه نشست شورای سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری استان ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از اراک محمد صادق قائمی ظهر امروز در حاشیه نشست شورای سازمان بسیج مهندسین عمران و معماری استان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: هم اکنون نیز با کمک خیرین 43 پروژه شامل 337 کلاس درس با زیر بنای 52 هزار و 780 متر مربع در دست ساخت است.

وی، جذب اعتبارات خیری و احداث فضاهای آموزشی را از اقدامات این اداره کل عنوان و اظهار کرد: تاکنون با کمک‌های خیرین 2 هزار و 597 کلاس درس در قالب 564 پروژه ساخته شده است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی با اشاره به بهره‌گیری از خلاقیت و نوآوری در طراحی فضاهای آموزشی گفت: هم اکنون اجرای برخی پروژه‌ها با توجه به هزینه بر بودن آنها به کندی پیش می‌رود و هم اکنون دو پروژه 24 کلاسه و 12 کلاسه در خیابان خرم در دست اقدام است که پروژه 12 کلاسه به عنوان نخستین فضای آموزشی سطح کشور که انرژی برق خود را از پیل خورشیدی تامین می‌کند، بهره‌برداری شده است.

قائمی با بیان اینکه حدود 60 درصد مدارس مشمول طرح مقاوم سازی، مدارس یک طبقه با سقف طاق ضربی می‌باشند و عیوب مشابهی دارند، تصریح کرد: برای مقاوم‌سازی این مدارس از روش بهسازی نسبی به روش شاتکریت پیرامونی با هدف کاهش خطرپذیری زلزله استفاده شده است.

وی احداث 82 هزار متر مربع فضای ورزشی را از اقدامات انجام شده در طی هشت سال اخیر عنوان کرد و افزود: در این مدت توسط این اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان مرکزی 120سالن ورزشی نیز ساخته شده است.

قائمی با تأکید بر ضرورت استانداردسازی تاسیسات گرمایشی مدارس، گفت: در حال حاضر 69 درصد فضاهای آموزشی استان از سیستم بخاری گازی، 14 درصد بخاری نفتی و 17 درصد سیستم حرارت مرکزی استفاده می‌کنند.

به گفته وی طی هشت سال گذشته 577 پروژه شامل 3 هزار و 94 کلاس درس با زیربنای 520 هزار و 890 متر مربع در سطح استان مرکزی احداث و به منظور بهره‌برداری تحویل ادارات آموزش و پرورش شده است.
انتهای پیام/87002/ذ30
برچسب ها:
آخرین اخبار