امروز : یکشنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۶ - 2018 February 18
۰۵:۰۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97850
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 20
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سناتور لیندسی گراهام، سناتور ارشد آمریکایی خواستار استفاده از زور نظامی برای مقابله با برنامه ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، سناتور لیندسی گراهام، سناتور ارشد آمریکایی خواستار استفاده از زور نظامی برای مقابله با برنامه هسته‌ای ایران شد.

سناتور باب کراکر، نماینده بلندپایه کمیته روابط خارجی سنا هم گفته از تمدید مهلت مذاکرات می‌ترسد.

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که تا لحظه مخابره این خبر تمدید مذاکرات هسته‌ای ایران و 1+5 قطعی نشده است. محمدجواد ظریف، روز چهارشنبه اعلام کرده بود که ایران هنوز با تمدید مذاکرات موافقت نکرده است.
لیندسی گراهام گفت ترجیح می‌دهد به جای توافق هسته‌ای بد با ایران در مذاکرات ایران و ۱+۵ برای متوقف کردن برنامه هسته‌ای ایران از زور نظامی استفاده شود.
آقای گراهام روز پنحشنبه در صحن مجلس سنا گفت: «ما باید آرمان‌های آنها برای تبدیل شدن به یک کشور هسته‌ای را متوقف کنیم. نگاهی به خاورمیانه بیندازید و ببنید آیا این منطقه جای خوبی برای دادن توانمندی هسته‌ای به یک کشور هست یا خیر.»
آقای گراهام این اظهارات را سه روز پیش از به پایان رسیدن موعد ۲۰ جولای برای دست‌‌یابی به توافق جامع هسته‌ای با ایران در مذاکرات وین مطرح می‌کرد. وی با تمدید مهلت این مذاکرات مخالف است. 
باب کراکر، از اعضای بلندپایه کمیته روابط خارجی مجلس سنا گفت از این می‌ترسد که دولت اوباما خواهان تمدید کوتاه مدت زمان مذاکرات باشد.
پیش از این خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مهم غربی با استناد به منابع مختلف از احتمال تمدید مهلت مذاکرات هسته‌ای بین ایران و 1+5 پس از پایان موعد 20 جولای، تصریح شده در توافق موقت ژنو خبر داده بودند.

تاریخ‌های متعددی برای تمدید مهلت مذاکرات ذکر شده بود. در حالی که برخی منابع تمدید چند روزه مهلت مذاکرات را محتمل دانسته بودند، برخی منابع دیگر از تمدید چند ماهه و حتی 6 ماهه مهلت مذاکرات سخن به میان آوردند.

ایران و کشورهای 1+5 سوم آذرماه سال گذشته به توافقی موقت موسوم به «برنامه اقدام مشترک» برای حل و فصل تنش‌های یک دهه‌ای بر سر برنامه هسته‌ای ایران دست یافتند.

انتهای پیام/م.
برچسب ها:
آخرین اخبار