امروز : یکشنبه ۲۷ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 18
۱۷:۳۲
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97853
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 80
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید می‌گوید که ماهیت سازنده گفت‌وگوهای هسته‌ای با ایران برای بسیاری ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، «جاش ارنست» سخنگوی کاخ سفید می‌گوید که ماهیت سازنده گفت‌وگوهای هسته‌ای با ایران برای بسیاری افراد که پیش از این به مذاکرات بدبین بوده اند، شگفت‌انگیر بوده است.

آقای ارنست روز پنجشنبه با اشاره به اهمیت مشورت کاخ سفید با کنگره درباره مذاکرات هسته‌ای گفت: «ماهیت سازنده این مذاکرات برای بسیاری از کسانی که در ابتدا درباره آن شک داشتند، شگفت‌آور بوده است.»

سخنگوی کاخ سفید در حالی به سازنده بودن مذاکرات اذعان کرده که دور ششم از مذاکرات جامع هسته‌ای ایران و 1+5 هنوز در جریان است و برخی منابع از احتمال تمدید این مذاکرات سخن گفته‌اند.
آقای ارنست در پاسخ به سوالی درباره دیدار نمایندگان دولت آمریکا با اعضای کنگره و اینکه آیا دولت موفق به جلب حمایت قانونگذاران برای تمدید مهلت مذاکرات شده است یا خیر گفت: «دولت کاملاً به اهمیت مشورت نزدیک با کنگره در این موضوع باور دارد.»

سخنگوی کاخ سفید در ادامه با تکرار این ادعا که تحریم‌های وضع شده از طرف کنگره ایران به پای میز مذاکره کشانده است گفت این نهاد نقش سازنده‌ای در مذاکرات با ایران بازی کرده است.
ارنست ادامه داد: «و ما بر سر آن میز مذاکره دیده‌ایم که ایرانی‌ها وارد گفت‌گوهایی شده‌اند که سازنده بوده است. ماهیت سازنده این گفت‌وگوها برای برخی از افرادی که در ابتدا مشکوک بودند شگفت‌‌‌آور بوده است.»
سخنگوی مطبوعاتی کاخ سفید به گفت‌وگوهای مذاکره‌کنندگان آمریکایی در وین با ایرانی‌ها درباره تمدید موعد مذاکرات اشاره کرد و گفت که مقامات بلندپایه دولت و اعضای کنگره هم در همین مورد رایزنی کرده‌اند.
آقای ارنست گفت اینکه واکنش کنگره چه باشد را باید از خود آنها پرسید اما من فعلا می‌توانم به شما بگویم دولت در حال بررسی چند گزینه است که آنها را با کنگره هم مطرح کرده است.

انتهای پیام/م.

 
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها