امروز : سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 19
۱۶:۵۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9786
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۹
تعداد بازدید: 94
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، کمیته‌ای از مجلس نمایندگان آمریکا در اقدامی در تلاش برای منزوی کردن ایران به دلیل دنبال کردن برنامه هسته‌ای، ...

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاری رویترز، کمیته‌ای از مجلس نمایندگان آمریکا در اقدامی در تلاش برای منزوی کردن ایران به دلیل دنبال کردن برنامه هسته‌ای، روز چهارشنبه، لایحه‌ای را به تصویب درآوردند تا تحریم‌ها علیه ایران را تشدید کنند.

«لایحه جلوگیری از برنامه هسته‌ای ایران 2013» در کمیته امور خارجه مجلس نمایندگان آمریکا با اجماع به تصویب درآمد و انتظار می‌رود در مجلس نمایندگان آمریکا که دارای 435 کرسی است، به تصویب درآید زیرا پیشتر 340 نفر از نمایندگان این مجلس از این لایحه ضد ایرانی حمایت کردند.

بر اساس این گزارش، رأی‌گیری درباره این لایحه ضدایرانی در مجلس نمایندگان آمریکا که تحت کنترل جمهوری‌خواهان است، احتمالاً در هفته‌های آتی صورت می‌گیرد.

مجلس نمایندگان آمریکا در صدد است با این اقدام، صادرات نفت ایران را به کمتر از 500 هزار بشکه در روز محدود کند، دسترسی ایران به ارز را محمدود کند و لیست بخش‌‌‌های قرار گرفته در لیست سیاه اقتصاد ایران را گسترش دهد.

سنا آمریکا نیز در اقدامی یک لایحه ضدایرانی برای تشدید تحریم‌ها علیه جمهوری اسلامی ایران را با 99 رأی موافق و بدون رأی مخالف و عدم حضور یک سناتور در سنا، به تصویب درآورد و از دولت «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا درخواست کرد تا تحریم‌های موجود علیه ایران را تشدید بخشد.

بر اساس این گزارش، این لایحه ضدایرانی سنا همچنین بر حمایت آمریکا از رژیم صهیونیستی در صورتیکه به اصطلاح این رژیم بخواهد از خود در مقابل ایران دفاع کند، تأکید کرده است.

آمریکا تمامی تلاش خود را برای فضاسازی علیه برنامه هسته‌ای ایران به کار گرفته است به طوریکه گروهی از نمایندگان جمهوری‌خواه و دموکرات سنا اوایل ماه جاری میلادی، لوایح جداگانه‌ای را به تصویب درآوردند و دسترسی ایران به میلیاردها دلار ذخایر ارزی را بلوکه کنند.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها