امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۱۴:۰۶
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97865
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دبیر کل سازمان ملل متحد از اسرائیل خواست برای جلوگیری از کشتار غیرنظامیان در غزه تلاش ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، دبیر کل سازمان ملل متحد از اسرائیل خواست برای جلوگیری از کشتار غیرنظامیان در غزه تلاش کند.

طبق گزارش آی‌تی‌وی، آقای بان‌کی‌‌مون از تشدید خصومت‌های اسرائیل و فلسطین ابراز تأسف کرده و از اسرائیل خواسته اقدامات بیشتری برای متوقف کردن کشتار غیرنظامیان انجام دهد.

رژیم صهیونیستی روز چهارشنبه، در نهمین روز از عملیات نظامی این رژیم 4 کودک که در حال بازی در ساحل غزه بودند را به شهادت رساند. چند کودک دیگر هم در حملات روز پنجشنبه اسرائیل به شهادت رسیدند.

شامگاه پنج‌شنبه، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم اشغال‌گر قدس فرمان حمله زمینی به نوار غزه را صادر کرد. سخنگوی ارتش صهیونیستی گفته است که این حمله زمینی تا زمانی که لازم باشد ادامه خواهد یافت.

«سامی ابوزهری»، سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین، حماس، ضمن ابلهانه خواندن حمله زمینی به غزه، به نتانیاهو در خصوص تبعات سخت این تجاوز نظامی هشدار داده است.

در همین حال، در نخستین ساعات تجاوز زمینی رژیم صهیونیستی به نوار غزه، دست‌کم 9 فلسطینی به شهادت رسیده و بیش از هفاد نفر مجروح شده‌اند. بیمارستان الوفاء در باریکه غزه، یکی از اولین اهداف تانک‌های ارتش اسرائیل بود که در اثر این حمله، چندین فلسطینی مجروح شدند.

لوران فابیوس، وزیر امور خارجه فرانسه در پی آغاز تجاوز نظامی به غزه، از این حمله ابراز نگرانی کرد. همچنین بان کی‌مون، دبیر کل سازمان ملل متحد نیز خواستار آن شد که اسرائیل تلاش کند که غیرنظامیان را در این حمله هدف قرار ندهد. مصر هم تشدید درگیری‌ها در نوار غزه توسط ارتش صهیونیستی را محکوم کرده است.

در شرایطی که حمله زمینی به نوار غزه آغاز شده است، گزارش‌ها حکایت از آن دارند که حملات هوایی ارتش صهیونیستی به باریکه غزه نیز همچنان ادامه دارد.

رژیم اسرائیل در همین حال 18 هزار نفر از نیروهای ذخیره خود را برای درگیری‌های احتمالی فراخوانده است. در همین شرایط، وزارت بهداشت غزه می‌گوید که صهیونیست‌ها در حملات خود به باریکه غزه از سلاح‌های شیمیایی استفاده کرده‌اند

در حال تکمیل/...م.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها