امروز : پنجشنبه ۲ فروردین ۱۳۹۷ - 2018 March 22
۰۹:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97879
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۰
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، در ادامه عملیات خود برای آزادسازی شهرک ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، در ادامه عملیات خود برای آزادسازی شهرک استراتژیک «مورک» در ریف حماه تا مرکز این شهرک پیشروی کنند و کنترل ساختمان شهرداری مورک را در دست گیرند و پرچم سوریه را بر بالای آن به اهتزاز درآورند.

این درحالی است که همزمان با این پیشروری دیگر یگان‌های ارتش سوریه نیز با عناصر مسلحی به شدت درگیر شدند که تلاش داشتند، با ایجاد پوشش آتش مناسب برای گروه‌های مسلح زمینه فرار آنها از شهرک مورک به سمت شهر «خان شیخون» در ریف ادلب، در شمال غربی سوریه را فراهم کنند.

براساس گزارش‌های رسیده از عملیات ارتش سوریه در شهرک مورک، نیروهای ارتش سوریه شب گذشته عملیات سریع و غافلگیر کننده‌ای را علیه گروه‌های مسلح تروریستی انجام دادند که در غرب این شهرک مستقر شده بودند، در جریان این عملیات نیروهای ارتش سوریه بر تعدادی از ساختمان‌های بلند منطقه تسلط پیدا کرده و در آنجا متمرکز شدند تا به این طریق راه‌های امداد و کمک رسانی گروه‌های مسلح به سمت غرب شهرک مورک از محور «کفر زیتا» را قطع کنند.

منابع میدانی سوریه در این خصوص تاکید می‌کنند، به دنبال این موفقیت ارتش سوریه اختلافاتی میان گروه‌های مسلح مستقر در این شهرک بروز کرد که طی آن، این گروه‌ها یکدیگر را به خیانت و عدم پاسخگویی به درخواست کمک یکدیگر که منجر به هلاکت شمار زیادی از عناصر آنها شد، متهم می‌کنند.

شهرک مورک مهمترین پایگاه و مرکز تجمع گروه‌های تروریستی مسلح در ریف حماه به شمار می‌آید و مهمترین راه ارتباطی و امداد رسانی ارتش سوریه در مرکز سوریه شمرده می‌شود.

تسلط ارتش سوریه بر شهرک مورک به آن اجازه می‌دهد، محاصره پایگاه‌ نظامی «وادی الضیف» و به دنبال آن پایگاه نظامی «الحامدیه» در نزدیکی معره النعمان را در هم بشکند.

انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها