امروز : پنجشنبه ۳۱ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۲۳:۲۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97901
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۱:۳۸
تعداد بازدید: 29
سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری روزانه ضمن اذعان به برنامه‌های نمایندگان کنگره برای اعمال تحریم‌های هدفمند علیه ایران گفت وزیر خارجه ...

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری روزانه ضمن اذعان به برنامه‌های نمایندگان کنگره برای اعمال تحریم‌های هدفمند علیه ایران گفت وزیر خارجه آمریکا از این برنامه‌ها حمایت نمی‌کند.

 

به گزارش پیروان موعود به نقل از جهان به نقل از فارس، پس از انتشار گزارش‌هایی که مدعی شده بودند جان کری، وزیر خارجه آمریکا در دیدار با نمایندگان یهودی کنگره از وضع تحریم‌های هدفمند علیه ایران حمایت کرده است، جن ساکی، سخنگوی وزارت خارجه بار دیگر این ادعاها را تکذیب کرد.

پایگاه خبری المانیتور و پایگاه «جی‌تی‌ای» پیش از این مدعی شده بودند وزیر خارجه آمریکا در دیدار با نمایندگان یهودی کنگره از تحریم‌های هدفمند علیه ایران حمایت کرده و گفته از این تحریم‌ها می‌توان به عنوان اهرم فشار برای توافق هسته‌ای با ایران استفاده کرد. 

پیش از خانم ساکی، ماری هارف، معاون وی نیز این ادعاها را تکذیب کرده بود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در نشست خبری روزانه گفت: «کری با برخی از اعضای کنگره صبح امروز (پنجشنبه) دیدار کرد.»

ساکی با بیان اینکه وزیر خارجه با آنها درباره موضوعات مختلف از جمله غزه، عراق و سوریه گفت‌وگو کرده گفت گزارش‌هایی درباره پیشنهاد تحریم‌ یا استقبال از تحریم‌ها از طرف کری دقیق نیستند.

وی افزود: «موضع ما ـ موضع او ـ تغییر نکرده است. ما از تحریم‌های اضافی مرتبط با برنامه هسته‌ای در حین مذاکرات حمایت نمی‌کنیم. آقای کری صبح امروز این موضوع را به روشنی گفت.»

خانم ساکی در ادامه تصریح کرد: «البته بر کسی پوشیده نیست که آنها (اعضای کنگره) پیشنهادهایی روی میز دارند که تحریم‌های هدفمند را شامل می‌شود. آنها مطمئناً این موضوع را صبح امروز مطرح کردند و ما به مشورت‌های نزدیک با کنگره ادامه می‌دهیم. اما این مسئله موضع ما را تغییر نداده و موضع ما تغییر نکرده است.»

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا اضافه کرد: «فکر می‌کنم بعضی وقتها نمایندگان کنگره چیزی را می‌شنوند و بازگو می‌کنند که دوست دارند بشنوند. اما موضع وزیر خارجه تغییر نکرده و او مطمئناً امروز صبح این را به روشنی ابراز کرده است.»

ساکی در بخش دیگری از اظهاراتش گفت: «ایران طی شش ماه گذشته به تعهداتش تحت پیمان ژنو پایبند بوده است.»

سخنگوی وزارت خارجه درباره تمدید مهلت مذاکرات هسته‌ای هم گفت مذاکره‌کنندگان در حال حاضر در حال بحث بر روی این موضوع هستند و افزود: «ما طی دو روز آینده با کنگره مشورت خواهیم کرد و در این باره تصمیم خواهیم گرفت.»
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها