امروز : شنبه ۳۰ دی ۱۳۹۶ - 2018 January 20
۱۰:۴۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97908
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 124
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، کسانی‌که سخنرانی روز چهارشنبه «بشار اسد» پس از ادای سوگند ریاست جمهوری را ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، کسانی‌که سخنرانی روز چهارشنبه «بشار اسد» پس از ادای سوگند ریاست جمهوری را پیگیری کرده باشند، به خوبی می‌دانند که اسد در این سخنرانی از دو شهر «حلب» و «رقه» نام ‌برد.

سوال این است که این دو شهر از چه نمادی برخوردارند که اسد، در حالی‌که دیگر شهرهای سوریه نیز شاهد درگیری با گروه‌های مسلح تروریستی و تسلط آنها بر بخش‌هایی از آنهاست، تنها از این دو شهر یاد می‌کند.

در پاسخ این سوال باید گفت که در «رقه» گروه تکفیری «داعش» با قدرت حضور و فعالیت دارد و در مناطق مختلف آن جولان می‌دهد، در این بین طرف‌هایی وجود دارند که تلاش می‌کنند، اقدامات این گروه تکفیری را به دولت و نظام سوریه منتسب کنند و از جمله این طرف‌ها باید به رسانه‌های آمریکایی و صهیونیستی و در پی آنها رسانه‌های عربی حوزه خلیج فارس اشاره کرد که به خصوص در این اواخر تلاش بسیاری کردند تا گروه تکفیری داعش در عراق را همان حزب «بعث» قدیم این کشور معرفی و تاکید کنند که عناصر حزب بعث هم پیمان گروه تکفیری داعش در مبارزه‌اش علیه دولت عراق است.

درحالی که باید توجه داشت، حزب بعثی که بشار اسد در سوریه در آن عضویت دارد، نه از حیث خط مشی و نه عملکرد و نه ساختار سازمانی و نه حتی ماهیت روابطش با دیگر کشورهای منطقه و عرصه بین‌الملل تشابهی با حزب بعث عراق ندارد.

اما شکافی که این رسانه‌ها تلاش دارند، از آن رسوخ کنند، متهم کردن دولت سوریه به رهبری بشار اسد، به حمایت از مقاومت عراقی در برابر اشغالگران آمریکایی است و این موضوعی است که سوری‌ها از آن بیم و واهمه ندارند و همواره از آن سخن گفته‌اند.

اما اشغالگری و تجاوز با خروج نظامیان آمریکایی از عراق پایان یافت، بنابر این حمایت دمشق از هر گروه مقاومت در عراق هیچ توجیهی ندارد و سوری‌ها را نصیبی از این حمایت نیست، چون عراق همسایه سوریه است و بالطبع حمایت مالی از گروه‌هایی که با دولت آن مبارزه می‌کنند، خارج از ملاحظات و گزینه‌های سوری‌هاست.

بنابراین اسد تاکید می‌کند که رقه به عنوان یکی از شهرهای سوریه به دامان این کشور به زودی باز خواهد گشت و این تاکید ثابت می‌کند که دولت سوریه به هیچ عنوان حضور و فعالیت این گروه تکفیری در هر نقطه از خاک این جهان را نمی‌پذیرد و رویارویی خود را تنها متوجه داعش نمی‌کند، بلکه آن را شامل حامیان آن هم می‌کند.

اما هنگامی‌که رئیس جمهوری سوریه از شهر «حلب» یاد می‌کند، متذکر این امر می‌شود که این شهر زمانی پایتخت تجارت و صنعت سوریه و دروازه تجارت این کشور به روی اروپا و جهان بود و به این وسیله وی تاکید می‌‌کند که سوریه نیاز مبرمی به رشد و توسعه اقتصادی دارد تا توان بازسازی سوریه را باز یابد و به این طریق سقف رویارویی با تروریسم در این شهر که مستقیماً از سوی ترکیه حمایت می‌شود، را بالا می‌برد.

باز پس گیری شهر حلب و تامین امنیت آن به معنای شکستن کمر گروه‌های مسلح تروریستی و دولت ترکیه است که از افتادن حلب به دست گروه‌های مسلح تروریستی سودهای کلان اقتصادی برد.

رئیس جمهوری سوریه با نام بردن از این دو شهر در واقع تاکید می‌کند که دولت سوریه راهی جز مبارزه و رویارویی با تروریسم و غلبه بر آنها ندارد و این دو شهر را نماد شهرهای دیگر تحت تصرف گروه‌های تروریستی دانست.

در عین حال اشاره اسد به حلب به این جهت بود که این شهر تروریست‌هایی از تابعیت‌های مختلف جهان را در خود جای داده و درحالی‌ که رسانه‌های غربی تلاش دارند، برخی از این گروه‌ها را لیبرال و میانه رو معرفی کنند و به حمایت از آنها بپردازند، اسد تاکید می‌کند که تروریسم، تروریسم است، از هر گروه و هر مشرب و مکتبی که باشد و مبارزه با آن تا ریشه‌ کنی آن ادامه خواهد یافت.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها