امروز : شنبه ۱ مهر ۱۳۹۶ - 2017 September 23
۲۲:۱۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97910
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 128
به ‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «لس‌آنجلس تایمز»، سر مقاله روز پنجشنبه (دیروز) خود را به روند مذاکرات ...

به ‌گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه آمریکایی «لس‌آنجلس تایمز»، سر مقاله روز پنجشنبه (دیروز) خود را به روند مذاکرات هسته‌ای میان گروه 1+5 و ایران اختصاص داد و خواستار تلاش دولت آمریکا برای توافق با ایران شد.

این روزنامه آمریکایی نوشت: یکشنبه هفته آینده پایان مهلت برای حصول توافق هسته ای با ایران است و همانطور که «جان کری»، وزیر امور خارجه آمریکا عنوان کرد بعید است که طی چند روز شکاف‌های واقعی کنونی از بین بروند. در این بین ایران نیز با گروه 1+5 در زمینه میزان غنی سازی اختلاف دارد و خواهان افزایش حجم غنی سازی است.

بر اساس این گزارش، عدم توافق با ایران که متعهد به داشتن برنامه هسته‌ای صلح آمیز شده  تا در عوض آن تحریم‌های تحمیلی رفع شوند ناامیدکننده است. در این فرآیند مهلت از بین رفته نباید فاجعه تلقی شود مگر این‌که اعضاء کنگره آمریکا در راه تمدید مدت مذاکرات با فشار بابت اعمال تحریم‌های بیشتر کارشکنی کنند.

این روزنامه در ادامه مقاله خود می‌نویسد: احتمال طولانی شدن مذاکرات نیز موردی تازه نیست و در توافق مقدماتی بین دو طرف این امر پیش بینی شده است. درواقع در این‌جا سئوال اصلی این است که آیا مذاکره کنندگان از سوی عوامل دیگر تضعیف خواهند شد یا خیر. حال که مذاکرات صورت گرفته و پیشرفت‌هایی داشته است کنگره باید از مواضع خود عدول کند.

لس‌آنجلس تایمز می‌نویسد: اعضای دو حزب اصلی کنگره طی مذاکرات و از زمان توافق مقدماتی سعی در وضع تحریم‌های جدید  علیه ایران کردند و باید گفت که برخی از این اعضاء از شکست مذاکرات خشنود خواهند شد چون به دولت ایران اعتقادی ندارند و تنها راه در این زمینه را حمله نظامی به این کشور می‌دانند.

لس‌آنلجس تایمز در خاتمه مقاله خود می‌نویسد: اگر لازم به تمدید زمان مذاکرات است، اوباما ضرورت دارد تا آماده دفاع از این پروسه و حق خود در ادامه رویکرد دیپلماسی همراه با دیگر کشورها باشد و حتی با قدرت وتوی خود در صورت لزوم از آن استفاده کند.
 
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها