امروز : پنجشنبه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 April 26
۰۶:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97917
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 108
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، ادای سوگند ریاست جمهوری «بشار اسد» که چهارشنبه گذشته دمشق شاهد آن بود، بدون ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، ادای سوگند ریاست جمهوری «بشار اسد» که چهارشنبه گذشته دمشق شاهد آن بود، بدون تردید رخداد باشکوهی شمرده می‌شود، چراکه به لرزه درآمدن حکومت‌ها و نظام‌هایی را درپی داشت که با نظام سوریه مبارزه می‌کنند.

برگزاری مراسم سوگند ریاست جمهوری بشار اسد در برابر اعضای پارلمان سوریه که در آن طیف‌های مختلفی از شهروندان نیز حضور داشتند، از زمان ورود بشار اسد به باغ کاخ ملت یک رخداد قانونی عادی همانند آنچه مشابه آن را در کشورهای دیگر مشاهده می‌کنیم، به شمار نمی‌آمد.

مراسم سوگند بشار اسد و انتصاب وی به ریاست جمهوری سوریه، پس از انتخاباتی که دشمنان سوریه را شگفت‌زده کرد، چیزی جز اعلام پیروزی که سوریه مستحق آن است، نبود، چون کسانی‌که روند امور در سوریه را دنبال می‌کنند، می‌دانند که این کشور چگونه با کشورهای خصم خود جنگید تا بتواند انتخابات را برگزار کند و چگونه این کشورها به برگزاری این انتخابات و یا حضور مردم در آن شک کردند، اما پاسخ شک و تردیدهای خود را گرفتند و این همان چیزی بود که آنها از آن بیم و هراس داشتند، به ویژه از این بیم داشتند که مبادا شاهد این پیروزی باشند و این واقعیتی بود که این کشورها نخواستند، آن را ببینند.

پیروزی که بشار اسد آن را اعلام کرد، پیروزی مردمی علیه نیروهایی بود که به دشمنی با سوریه برخاستند، پیروزی مردمی که طرح تکفیری د‌شمنان سوریه را با شکست و ناکامی مواجه کرد و در این خصوص تنها کافی است که به سیمای بشار اسد، حین سخنرانی توجه داشته باشیم، تا از همان گام اولی که به سوی سکوی ادای سوگند برداشت، بتوان اعتماد به نفس را در وی مشاهده کرد و بدون تردید روانکاوان دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا و اسرائیل در بررسی و تحلیل سخنرانی اسد از میزان اعتماد این مرد به پیروزیش علیه آنها متعجب و شگفت زده خواهند شد.

آنها همانگونه که از سخنانش و نکاتی که در آنها به آن اشاره کرد و متناسب با حقایق و واقعیت‌های جاری در سوریه و تشریح کننده ماهیت این پیروزی بود، حیران خواهند شد.

بی‌تردید تکیه واقعی و حقیقی دولت سوریه بر مردمی است که اسد را بار دیگر به عنوان رهبر سوریه در مبارزه‌اش علیه طرح تکفیری مورد حمایت محوری که تنها تامین امنیت «اسرائیل» برایش اهمیت دارد، برگزیدند.

هنگامی‌که اسد رفت تا پیروزی خود را اعلام کند، در آن بر نکاتی تکیه کرد که جز حقیقت چیزی نبودند و مقرر کرد که پایه و اساس جنگ علیه تروریسم فعال کردن آشتی‌های ملی و گفت‌وگوهای سوری – سوری برای خروج از بحران است.

این حق اسد بود که پیروزی کشورش را اعلام کند، هنگامی‌که نفاق غرب خواسته‌های برحق مردم سوریه توصیف می‌شود و برای تحقق این مطالبات گروه‌های تروریستی مسلح مورد حمایت قرار می‌گیرند و در کنار آن امپراتوری‌های رسانه‌ای تلاش دارند، اینگونه القا کنند که مردم سوریه خواهان دولت و نظام خویش نیستند.

این حق اسد است که پیروزی خود را اعلام کند، هنگامی‌که تاکید کرد، اقتصاد آینده سوریه، برپایه و اساس «بازسازی سوریه» خواهد بود و به این طریق آینده سوریه را تضمین می‌کند تا نشان دهد، شایسته از خودگذشتگی‌های مردم سوریه در مبارزه با دشمنانشان است.

و این حق دشمنان سوریه است که باقی مانده عناصر و گروه‌های مسلح خود را جمع کنند تا آتش ارتش سوریه آنها را در خود فرو نبرد.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار