امروز : دوشنبه ۷ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 28
۰۷:۲۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9792
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۹
تعداد بازدید: 182
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، مجتمع ملی نفت و گاز چین پس از پایان مذاکرات سیاسی-اقتصادی روسای 2 کشور چین ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دوشنبه، مجتمع ملی نفت و گاز چین پس از پایان مذاکرات سیاسی-اقتصادی روسای 2 کشور چین و تاجیکستان قصد دارد در پروژه‌های انرژی تاجیکستان سهم فعال تری نسبت به گذشته داشته باشد.

همچنین مجتمع ملی نفت و گاز چین اعلام کرده است در کار‌های جستجو و استخراج فراورده‌های نفت و گاز در قسمت‌های جنوب و غرب تاجیکستان بصورت فعال مشارکت خواهد کرد.

طبق توافقات حاصل‌شده، فعالیت شرکت مذکور در تاجیکستان در همکاری با شرکت کانادایی «تیتس پیترالوم» و شرکت فرانسوی «تاتل» فعالیت خود را انجام خواهد داد.

فعالیت این شرکت چینی در حالی است که امامعلی رحمان در جریان سفر به این کشور تاکید کرد، همکاری مجتمع ملی نفت و گاز چین با تاجیکستان باید با روح مشارکت استراتژی دو کشور همخوانی داشته باشد.

بنابر آمار رسمی، چین از شرکای اصلی تجاری تاجیکستان بوده و مبادلات کالا بین این 2 کشور در سال گذشته میلادی بیش از 2 میلیارد دلار بوده‌ است.

همچنین بنابر این آمار، سرمایه چین هم‌اکنون 40 درصد از سرمایه‌های واردشده به اقتصاد تاجیکستان را تشکیل می‌دهد.

چندی پیش نیز یک شرکت نفتی انگلیس در بیانیه‌‌ای اعلام کرد، تاجیکستان ذخائر نفت و گاز بسیاری دارد که بطور قابل توجهی بیشتر از ذخایر باقیمانده منابع نفتی در دریای شمال است.

وی این ذخایر طبیعی را بطور بالقوه «بسیار عظیم» خوانده بود.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها