امروز : جمعه ۲۴ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 14
۰۳:۱۰
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97920
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 107
مریم محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به اینکه افزایش جمعیت و فرزند آوری باید به یک فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل شود، گفت: شاید یکی از ...

مریم محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس با اشاره به اینکه افزایش جمعیت و فرزند آوری باید به یک فرهنگ عمومی در جامعه تبدیل شود، گفت: شاید یکی از موانعی که هم اکنون مانع تمایل خانواده‌ها و زوج‌های جوان به فرزند آوری می‌شود، وضعیت اقتصادی خانواده‌هاست و آنها فکر می‌کنند افزایش تعداد فرزندان برای آنها محدودیت به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: دولت باید با ارائه مشوق‌های فرزند آوری و حمایت همه جانبه از افزایش جمعیت تا حدودی نگرانی اقتصادی خانواده‌ها را کاهش دهد که البته این حمایت‌ها نباید تنها به دو سال اول زندگی محدود شود.

این کارشناس امور زنان خاطرنشان کرد: متأسفانه در برهه‌ای سیاست‌های کاهش جمعیت در کشور با جدیت دنبال شد اما هم اکنون اگر سیاست‌های پیشین متوقف نشود و گام‌های جدی در راه افزایش جمعیت برداشته نشود باید منتظر عواقب پیری جمعیت در کشور باشیم.

محمدی تصریح کرد: کاهش نرخ باروری از 6.4 در سال 1365 به 4 در سال 1390 و از سوی دیگر کاهش نرخ رشد جمعیت از 3.2 به 2.3 درصد در همین مدت سرعت کاهش جمعیت را به خوبی نشان می‌دهد.

وی افزود: کاهش اقتدار کشور در اثر کاهش جمعیت یکی از چالش‌های سیاسی و امنیتی ناشی از کاهش جمعیت است و به همین دلیل است که به سرعت کشورهایی مانند هند و چین در حال قدرتمند شدن هستند و یا کشورهای اروپایی در حال متحد شدن برای تشکیل کشور اروپا با وسعت و جمعیت بالا هستند.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها