امروز : دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 21
۱۰:۲۵
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97924
تاریخ انتشار: ۲۷ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۱۲:۳۱
تعداد بازدید: 80
امیرحسین نقشینه در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره شرایط جوی کشور، اظهار داشت: با توجه به نقشه‌های بدست آمده از تصاویر دریافتی از ماهواره‌ها، ...

امیرحسین نقشینه در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره شرایط جوی کشور، اظهار داشت: با توجه به نقشه‌های بدست آمده از تصاویر دریافتی از ماهواره‌ها، افزایش سرعت وزش باد روی کشور عراق موجب می‌شود شاهد تولید گرد و غبار در این کشور باشیم که این گرد و خاک طی دو روز آینده استان‌های غرب و جنوب غرب کشور را درگیر می‌کند.

کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه شرایط مذکور موجب کاهش دید افقی و کیفیت هوا در استان‌های واقع در غرب، جنوب غرب و خلیج فارس می‌شود، افزود: انتظار می‌رود تا اواسط وقت امروز در ایلام و خوزستان شاهد کاهش دید افقی باشیم.

به گفته وی، طی دو روز آینده علاوه بر ایلام و خوزستان در بوشهر نیز به دنبال کاهش کیفیت هوا شاهد کاهش دید افقی نیز خواهیم بود.

نقشینه بیان داشت: وزش باد نسبتاً شدید امروز و فردا شمال سیستان و بلوچستان و جنوب خراسان جنوبی را درگیر می‌کند که موجب پدیده گرد و خاک در این منطقه به ویژه زابل می‌شود که با کاهش دید افقی همراه است.

وی درباره تغییر دمایی نیز اضافه کرد: انتظار می‌رود فردا نیز افزایش نسبی دمای هوا در سراسر کشور به جز جنوب غرب کشور تداوم یابد.

نقشینه با اعلام اینکه دمای هوای اهواز امروز نیز 51 درجه سانتیگراد است، بیان داشت: دمای هوای این شهر، فردا و روز یکشنبه به ترتیب به 50 و 47 درجه سانتیگراد می‌رسد.

وی با بیان اینکه هوای تهران امروز 38 درجه سانتیگراد است، گفت:‌ انتظار می‌رود کمینه دمای این کلانشهر طی فردا و روز یکشنبه به ترتیب به 29 و 30 درجه سانتیگراد برسد.

این کارشناس سازمان هواشناسی با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود ارتفاعات تهران امشب بارش باران را تجربه کند، ادامه داد: همچنین انتظار می‌رود طی دو روز آینده در شهرهای جنوبی پایتخت شاهد وزش باد باشیم.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها