امروز : یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۷ - 2018 May 20
۲۱:۲۹
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9793
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۹
تعداد بازدید: 105
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همزمان با ادامه بن بست سیاست‌های ترکیه در قبال سوریه و از سوی دیگر موفقیت‌های ارتش در مقابل ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، همزمان با ادامه بن بست سیاست‌های ترکیه در قبال سوریه و از سوی دیگر موفقیت‌های ارتش در مقابل مخالفان مسلح باعث شده تا روزنامه‌های ترکیه با انتقاد ضمنی نسبت به دولت این کشور، از اجرای سیاست‌های جدید در قبال ترکیه سخن بگویند.

روزنامه «زمان» چاپ استانبول در مقاله‌ای با اشاره به برگزاری نشست ژنو 2 درباره سوریه، از لزوم بکارگیری سیاست جدید توسط آنکارا در قابل بحران سوریه خبر داد.

این گزارش با اشاره به اینکه آنکارا تا قبل از بحران سوریه سیاست صفر کردن مشکلات با همسایگان را دنبال می‌کرد، تصریح می‌کند که بحران سوریه لزوم بازگشت به این سیاست را نشان داد.

روزنامه زمان با بیان اینکه ترکیه از حمایت مخالفان مسلح و سرنگونی نظام ناامید شده، می‌افزاید: آنکارا نتیجه‌ای بدست نیاورده است و حکومت بشار اسد پس از دو سال از بحران همچنان در قدرت قرار دارد و مخالفان بیش از پیش ضعیف شده‌اند.

این روزنامه معروف ترکیه‌ای تصریح می‌کند که دولت آنکارا باید در این مرحله در سیاست‌هایش در قبال سوریه بازبینی کند و سیاست‌های واقع بینانه‌ای در قبال مصالحه با کردها و آشتی با علوی‌ها در پیش بگیرد.

روزنامه «آغشام» نیز پس از دیدار رجب طیب اردوغان نخست وزیر ترکیه از واشنگتن، گزارش داد: امروز ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه است که حرف آخر را در پرونده سوریه می‌زند نه باراک اوباما.

این روزنامه می‌افزاید سوریه برای رهبران کرملین مانند دیگر کشورها نیست؛ روسیه تنها زمانی حاضر است با ترکیه کنار بیایند که جانشین بشار اسد منافع مسکو را تامین کند و موضعش تغییری چندان نداشته باشد.

سرمقاله نویس روزنامه «حرییت» نیز در گزارشی درباره سوریه تاکید می‌کند که اگر جنگ در سوریه همانطور که برخی از کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند 10 سال به طول بینجامد، بدیهی است که این جنگ بر ترکیه نیز اثر خواهد گذاشت.

این روزنامه تصریح می‌کند که ترکیه قادر به تکروی در سوریه نیست و باید پیش از پیش با متحدانش هماهنگ باشد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها