امروز : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 26
۱۵:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9795
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۹
تعداد بازدید: 81
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، فرستاده ویژه کره شمالی به چین در دیدار با مقامات این کشور گفت: کره شمالی ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس به نقل از رویترز، فرستاده ویژه کره شمالی به چین در دیدار با مقامات این کشور گفت: کره شمالی مایل به مشورت با چین به منظور آغاز مذاکرات درباره حل تنش در شبه جزیره کره است.

براساس این گزارش، این موضع کره شمالی بعد از اینکه بارها تاکید کرده دست از برنامه‌های تسلیحاتی خود برنمی‌دارد بسیار مهم تلقی می‌شود.

«چوئه ریونگ هائه» مقام ارشد نظامی کره شمالی که از روز گذشته به پکن سفر کرده است به «لیو یونشان» از مقامات ارشد حزب کمونیست چین گفت: کیم جونگ اون خواستار بهبود روابط با چین علیرغم رای مثبت پکن به قطعنامه شورای امنیت سازمان ملل متحد درباره تحریمها علیه این کشور است.

چوئه که به همراه چند مقام نظامی و سیاسی دیگر کره شمالی به چین سفر کرده است نخستین مقام ارشد این کشور است که از زمان روی کار آمدن رهبر جدید کره شمالی به این کشور سفر می‌کند.

چین از نزدیکترین متحدان کره شمالی محسوب می‌شود.

چین پیش از این، از پیونگ یانگ خواسته بود به دنبال حفظ صلح و ثبات در منطقه باشد و به پای میز مذاکرات شش جانبه بازگردد.

مذاکرات شش جانبه میان آمریکا، روسیه، ژاپن، کره شمالی، کره جنوبی و چین به منظور حل و فصل تنش اتمی در شبه جزیره انجام می‌شود که از سال 2009 متوقف شده است.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها