امروز : یکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 February 25
۲۳:۰۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97983
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 17
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، محمد اکبریان صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس از گرگان، محمد اکبریان صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تاکنون طرح‎های ویژه انضباط اجتماعی و ترافیکی در سطح شهرستان اجرا شد.

وی ادامه داد: به دلیل اینکه این شهرستان در مسیر بارگاه ملکوتی امام رضا (ع) قرار گرفته و دارای مراکز تفریحی و تاریخی است، شناسایی نقاط حادثه‎خیز و هدفمند نمودن گشت‎های پلیس راهنمایی و رانندگی باعث کاهش میزان تصادفات در سطح شهرستان شده است.

فرمانده انتظامی مینودشت خاطرنشان کرد: بررسی آمارها نشان می‎دهد در این مدت تصادفات فوتی 50 درصد و تصادفات جرحی هشت درصد در این شهرستان در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته کاهش داشته است.

اکبریان تأکید کرد: بالا رفتن سطح آگاهی و رعایت بیشتر قوانین توسط رانندگان و نظارت محسوس و نامحسوس پلیس، یکی از عوامل تاثیرگذار در کاهش تصادفات بوده است.

هدف از اعمال قانون پیشگیری از حوادث است

وی بیان کرد: بیشتر تصادفات حادثه‎ساز در بروز تصادفات سطح حوزه مربوط به عدم رعایت فاصله طولی با خودرو جلو، عدم رعایت حق تقدم، تغییر مسیر ناگهانی است.

فرمانده انتظامی مینودشت، کنترل تصادفات حادثه‎ساز را یکی از مهم‎ترین راه‎های کاهش تصادفات دانست و افزود: هدف از برخورد پلیس با رانندگان متخلف برای انجام جریمه نیست بلکه هدف اصلی، آموزش و اصلاح رفتار ترافیکی رانندگان است.

اکبریان متذکر شد: پلیس نیز همانند تمامی افراد جامعه هیچگاه نمی‎خواهد شاهد صحنه‎های دلخراشی باشد که به دلیل بی‎احتیاطی یک فرد برای خود یا دیگران به وقوع می‎پیوندد به همین دلیل جدیت در اعمال قانون برای پیشگیری از حوادث ناگوار است.

وی در پایان ابراز داشت: در این راستا تشدید نظارت و گشت‎های پلیس در قالب واحد‎های سواره و پیاده به صورت محسوس و نامحسوس از برنامه‎های جدی در این حوزه است.

انتهای پیام/83004/ذ30/ژ1001
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها