امروز : چهارشنبه ۲ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 22
۰۱:۰۴
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 97985
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 73
به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، در هفته‌ای که گذشت با حوادث مختلفی در گوشه و کنار کشور روبه‌رو بوده‌ایم که چند مورد از آنها را در ذیل ...

به گزارش خبرنگار انتظامی فارس، در هفته‌ای که گذشت با حوادث مختلفی در گوشه و کنار کشور روبه‌رو بوده‌ایم که چند مورد از آنها را در ذیل آورده‌ایم:

کوه، جان پسر بچه 10 ساله را گرفت

سرهنگ علی شیر زهرایی فرمانده انتظامی شهرستان بویراحمد گفت: در پی اعلام یکی از اهالی روستای دشتروم به مأموران پاسگاه انتظامی دشتروم شهرستان بویر احمد، مبنی بر سقوط یک پسر 10 ساله از کوه و کشته شدن وی، بلافاصله اقدامات قانونی در این خصوص انجام شد.

این مقام انتظامی بیان داشت: برابر اظهارات خانواده این پسر بچه 10 ساله، متوفی به همراه دو تن از دوستانش برای تفریح به کوه پازنان این روستا رفته که در اثر سهل انگاری و بی توجهی از صخره‌ای سقوط کرد و متاسفانه جان خود را از دست داد.

دستگیری مزاحم دختر جوان در واتس آپ

سرهنگ کامبیز اسماعیلی رئیس پلیس فتا کرمان گفت: یکی از شهروندان با در دست داشتن مرجوعه قضایی به این پلیس مراجعه کرد و مدعی شد فردی در شبکه اجتماعی تلفن همراه واتس آپ برای خانم وی ایجاد مزاحمت می‌کند.

وی ادامه داد: با طرح این شکایت، پرونده قضائی تشکیل و کارآگاهان این پلیس در تحقیقات پلیسی اولیه پی بردند که شماره این شهروند خانم در اختیار فردی قرار گرفته است و وی با توجه به عضویت او در واتس آپ برایش ایجاد مزاحمت کرده و مطالب رکیک و زشت ارسال می‌کند.

این مقام انتظامی افزود: در تحقیقات تکمیلی با اقدامات فنی - پلیسی متهم شناسایی و با هماهنگی مرجع قضایی یک اکیپ از مأموران مجرب این پلیس جهت دستگیری وی به محل کار متهم مراجعه و متهم را که قصد فرار داشت، با تعقیب و گریز نیم ساعته دستگیر و به پلیس فتا منتقل کردند که متهم در نهایت به بزه انتسابی معترف و انگیزه خود را از ارتکاب بزه، سرگرمی و گذراندن وقت عنوان کرد.

صدای بلند موسیقی سارقان را به دام انداخت

فرمانده انتظامی شهرستان بهارستان غرب استان تهران، سرهنگ داود عبدالمالکی گفت: مأموران کلانتری 12 نسیم شهر حین گشت زنی به یک دستگاه ماکسیما سفید رنگ در حالی که 5 نفر جوان که سه مرد و دو زن بوده و با صدای بلند موسیقی در حال تردد بودند، مشکوک شدند.

عبدالمالکی گفت: مأموران کلانتری 12 نسیم شهر به محض رؤیت خودرو از پلاک ماشین استعلام گرفته و متوجه شدند که چندی پیش این خودرو از حوزه تهران بزرگ سرقت شده که سریعاً اقدام به تعقیب خودرو سرقتی کردند و در یک عملیات ویژه پلیسی موفق شدند خودرو را متوقف و 2 متهم زن و 3 متهم مرد را که در قالب یک باند خانوادگی سرقت فعالیت می‌کردند، دستگیر کنند.

وی در ادامه گفت: در بازجویی‌هایی که از متهمان به عمل آمد شیوه سرقتشان اینگونه بوده که ابتدا خانم‌ها را به عنوان طعمه در مسیر خودروهای مدل بالا قرار می‌دادند و بعد از اینکه سوار بر خودرو شده و وارد مسیرهای خلوت می‌شدند، اعضای دیگر باند با عنوان اینکه ناموس آنها را سوار کرده‌اند با راننده درگیر شده و در یک فرصت مناسب زمانی که راننده از ترس آبروی خود پای پیاده فرار می‌کرد، خودرو و اموال داخل آن را به سرقت می‌بردند.

سرهنگ عبدالمالکی بیان داشت: متهمان حین انتقال به یگان انتظامی با انگیزه فرار از مجازات و تطمیع مأمور انتظامی اقدام به پرداخت 120 میلیون ریال رشوه کردند که با صحت عمل و عزت نفس مأموران، رشوه پیشنهادی رد و مراتب صورتجلسه شد.

گفتنی است؛ در تحقیقات مأموران مشخص شد این باند حدود یک‌ماه در شهر تهران فعالیت داشته و با این شیوه تا کنون 3 دستگاه خودرو و مبلغ 60 میلیون ریال به سرقت برده‌اند.

پسر ناخلف به حساب پدر خود هم رحم نکرد

 سرهنگ اصغر باقریان رئیس پلیس غرب تهران گفت: با مراجعه مرد مسنی به پلیس فتای شهرستان رباط کریم و اعلام برداشت غیر مجاز اینترنتی از حساب بانکی، پرونده‌ای در این رابطه تشکیل شد و در دستور کار پلیس قرار گرفت.

این مقام انتظامی افزود: با شروع رسیدگی به پرونده در همان روزهای اول مشخص شد سارق اینترنتی، برداشت‌های غیرمجاز خود را به صورت خرید شارژ تلفن همراه انجام داده است؛ لذا در ادامه بررسی‌ها کارشناسان پلیس توانستند هویت سارق را شناسایی کنند که پس از معرفی هویت سارق به شاکی، وی در کمال بهت و حیرت از رویارویی با مشخصاتی که جلوی روی خود می‌دید، اعلام داشت سارق شناسایی شده، پسر 27 ساله خود اوست.

سرهنگ باقریان اضافه کرد: با بررسی‌های بیشتر مشخص شد، سارق با به دست آوردن رمز دوم کارت عابر بانک پدرش، اقدام به خرید مکرر شارژ تلفن همراه از حساب وی کرده است.

توقیف تاکسی با بیش از 61 میلیون ریال خلافی

رئیس پلیس راه استان خوزستان، سرهنگ قاسم قدرتی گفت: مأموران گشت پاسگاه پلیس راه سربندر - اهواز حین کنترل خودروهای عبوری یک دستگاه تاکسی سمند بین شهری را به دلیل تخطی از سرعت مطمئنه توقیف کردند که پس از استعلام از تاکسی سمند، مشخص شد خودروی توقیفی دارای 61 میلیون و 390 هزار ریال خلافی است که بلافاصله خودروی مذکور جهت سیر مراحل قانونی به پارکینگ منتقل شد.

رئیس پلیس راه خوزستان خاطرنشان کرد: سرعت بالا، سبقت غیرمجاز و انحراف به چپ از حوادث حادثه ساز و خطرناک این خودرو بوده است.

انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها