امروز : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ - 2018 June 21
۰۳:۴۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9799
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۹
تعداد بازدید: 136
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غضنفر رکن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران با «امیل لحود» رئیس جمهور سابق لبنان ملاقات و ضمن ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، غضنفر رکن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران با «امیل لحود» رئیس جمهور سابق لبنان ملاقات و ضمن تبریک سالروز مقاومت و آزادی لبنان از اشغال رژیم صهیونیستی در سال 2000 میلادی (1379)، در خصوص تحولات منطقه گفت‌وگو کرد.

رئیس جمهور سابق لبنان با اشاره به دستاوردهای مقاومت لبنان در برابر رژیم صهیونیستی اظهار داشت: بدون شک ایران و سوریه نقش بارزی در این پیروزی‌ها داشته و حامیان اصلی مقاومت به شمار می‌روند. ما هرگز این حمایت‌ها را فراموش نخواهیم کرد. اگر حمایت‌های ایران و سوریه نبود، لبنان همچنان تحت اشغال رژیم صهیونیستی بود.

امیل لحود با اشاره به تحولات سوریه خاطرنشان کرد: روند تحولات به وضوح دوست و دشمن را مشخص کرد. کاملا مشخص است چه کسانی از حق حمایت می‌کنند و چه کسانی بر خلاف حق گام برمی‌دارند. اکنون گروه‌های مسلح معارض در سوریه، در نهایت یاس و ناامیدی به سر می‌برند و در مقابل، ارتش سوریه در کنار ملت، محکم و استوار در مقابل این توطئه بزرگ دشمنان ایستادگی می‌کند.

سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان نیز ضمن تشریح آخرین تحولات منطقه، به تلاش‌های کشورمان برای حل بحران سوریه اشاره کرد و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران پس از ارائه طرح شش ماده‌ای و برگزاری نشست اول گفت‌وگوهای ملی در تهران و سپس برگزاری نشست دوم گفت‌وگوها در دمشق با حضور معارضه سوریه، اکنون نشستی بین‌المللی با حضور دوستان واقعی سوریه را در تهران برگزار خواهد کرد. در این نشست بر ضرورت گفت‌وگو به عنوان تنها راه‌حل بحران سوریه و واگذاری هرگونه تصمیم گیری به مردم سوریه بدون هرگونه دخالت خارجی تأکید خواهد شد.

رکن‌آبادی پس از ملاقات، در جمع خبرنگاران به سؤالات آنان پاسخ گفت و در خصوص موضع جمهوری اسلامی ایران و نوع اقدام آن در صورت تهاجم رژیم صهیونیستی به سوریه عنوان کرد: روابط جمهوری اسلامی ایران و جمهوری عربی سوریه روابطی استراتژیک است و طبعا جمهوری اسلامی ایران بر همین اساس به سوریه به عنوان یکی از ارکان اساسی جبهه مقاومت نگریسته و در کنار آن قرار دارد و بدیهی است در صورت ارتکاب هرگونه حماقتی از سوی رژیم صهیونیستی، جبهه مقاومت تماشاگر نخواهد بود.
انتهای پیام/
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها