امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۰۷:۴۳
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 9800
تاریخ انتشار: ۳ خرداد ۱۳۹۲ - ساعت ۰۰:۱۹
تعداد بازدید: 95
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه السفیر لبنان در گزارشی از نشست کشورهای موسوم به دوستان سوریه در اردن و نشست سفرای ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، روزنامه السفیر لبنان در گزارشی از نشست کشورهای موسوم به دوستان سوریه در اردن و نشست سفرای کشورهای عربی در اتحادیه عرب، تاکید کرد که در این دو نشست اختلافاتی بین نمانیدگان مصر و قطر ایجاد شده است.

بنابراین گزارش، کشورهای عربی درباره چگونگی حضور در نشست ژنو 2 و راه حل سیاسی برای بحران سوریه به دو گروه تقسیم شده‌اند؛ گروه اول به رهبری مصر و با حضور الجزایر، عراق، امارات متحده عربی و اردن در کنار نبیل العربی رئیس اتحادیه عرب بر حضور قدرتمند در نشست ژنو 2 که فرصتی برای پایان خونریزی ها در سوریه است، تاکید دارند.

در سوی دیگر قطر و کشورهای همسو با این کشور در بحران سوریه تاکید دارند که مخالفان نمی‌توانند به نتیجه‌ای در نشست ژنو 2 دست پیدا کنند.

السفیر در گزارش خود تاکید دارد که علاوه بر اینکه دو گروه در نشست سفرای کشورهای عربی در قاهره با یکدیگر اختلاف دارند، در نشست امان نیز مواضع متفاوت داشتند.

همچنین عمرو ابوالعطاء سفیر مصر در اتحادیه عرب در این باره خبر داده که وزرای خارجه اتحادیه عرب برای رسیدن به موضعی مشترک در قبال بحران سوریه در نشست ژنو 2 جلسه برگزار خواهند کرد.

قرار است طرف‌های بحران سوریه با ابتکار عمل روسیه و آمریکا نشست مشترکی را در ژنو با عنوان نشست ژنو 2 برگزار کنند.

توافق برای برگزاری این نشست در دیدار سرگئی لاوروف و جان کری وزرای خارجه روسیه و آمریکا در مسکو بدست آمد.
انتهای پیام/ص
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها