امروز : پنجشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۷ - 2018 May 24
۰۵:۳۸
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98000
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 57
به گزارش خبرنگار بهداشت ودرمان فارس، پزشکان بسیجی امسال در کنار اعزام 95 تیم تک تخصصی و فوق تخصصی به مناطق محروم و برپایی 59 بیمارستان صحرایی ثابت، ...

به گزارش خبرنگار بهداشت ودرمان فارس، پزشکان بسیجی امسال در کنار اعزام 95 تیم تک تخصصی و فوق تخصصی به مناطق محروم و برپایی 59 بیمارستان صحرایی ثابت، 4110 اردوی محرومیت‌زدایی با محوریت حلقه‌های صالحین برپا کرده اند و 5450 تیم آموزشی نیز به مناطق محروم اعزام می‌شوند.

 

بسیج جامعه پزشکی برنامه های دیگری را نیز در این حوزه دنبال می کند که یکی از آنها ارائه خدمات رایگان درمانی به روزه داران در شبهای قدر است.

در بیمارستان خاتم الانبیاء شبهای قدر به روی مردم باز است

سید نظام الدین طباطبایی رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران در این رابطه به خبرنگار فارس گفت: ارائه خدمات رایگان به مناسبت شبهای قدر،طرحی کشوری است و در مراکز استانها نیز مانند تهران اعلام آمادگی شده تا این خدمات را رایگان به مردم ارائه دهند.

وی افزود: در سطح تهران،بیمارستان خاتم الانبیاء و بخش اورژانس این بیمارستان و همچنین بخش پاراکلینیکی قرار است در این شبهای قدر از اذان مغرب تا سحر خدمات رایگان به بیماران ارائه دهند.

طباطبایی با اشاره به اعزام پزشکان بسیجی بعد از ماه رمضان به منطقه بهارستان در حوالی تهران افزود:همچنین اعزام تیم های تک تخصصی و راه اندازی بیمارستان صحرایی در حواشی شهر تهران را نیز 12 و 13 مرداد خواهیم داشت.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران تصریح کرد: در اعزام این تیم های پزشکی و ارائه خدمات رایگان در مناسبتهای مختلف مانند شبهای قدر چند هدف دنبال می شود. البته در مناطق حواشی تهران که جمعیت 5میلیون و 300 هزار نفری وجود دارد از سال 90 مناطق محروم را شناسایی کرده ایم و برای ارائه خدمات مناسب به آنها 12 بیمارستان صحرایی دایر شده است.

وی افزود: این بیمارستانها در شهرهای ورامین،کهریزک،بهارستان و رباط کریم دایر شده اند و بدین ترتیب خلاءهایی که در این مناطق وجود داشته را پوشش داده ایم.به عنوان مثال در ورامین،خدمت دهی در خانه سالمندان آن 7 ماه بود که تعطیل شده بود اما ما مرکزی را دایر کردیم و فردی که آنجا را وقف کرده بود با مشاهده تیم های پزشکی آن را وقف شبکه بهداشتی کرد.

طباطبایی گفت: بنابراین بسیاری از مراکز خیریه تشویق می شوند که فعالیتهای گسترده و بهتری داشته باشند و وزارت بهداشت نیز با اعزام بازرسان بهداشتی به انجام فعالیتهای بسیج مشتاق شده است.هدف دیگر خدمت دهی به آسیب دیدگان است چرا که بسیاری از این بیماران حتی خدمات ارائه شده در بیمارستانهای دولتی را هم دریافت نمی کنند.

رئیس سازمان بسیج جامعه پزشکی تهران گفت: ارائه رایگان خدمات در 3 روز تا یک هفته،شناسایی افرادی که نیاز به خدمات تخصصی جراحی و بستری دارند و اعزام آنها به بیمارستان از دیگر خدمات است.

وی ادامه داد: آمادگی تیم های اضطراری عمومی و تخصصی وزارت بهداشت در مقابل حوادث و بلایا از دیگر اهداف ارائه خدمات از سوی بسیج جامعه پزشکی است. حدود 10 هزار نفر عضو در بسیج پزشکان تهران وجود دارد که با مشارکت می توانند به هنگام بروز حوادث،جمعیت را کنترل کنند.

طباطبایی گفت: البته در حال حاضر فقط یک سازه متحرک بیمارستان صحرایی در دانشگاه علوم پزشکی ایران وجود دارد و این نقطه ضعف است و باید بیمارستانهای مادر در تهران 4 تا5 بیمارستان صحرایی داشته باشند تا به راحتی در مواقع اضطراری خدمات بدهند.

ویزیت،تست قندخون و فشارخون در شبهای قدر به صورت رایگان ارائه می شود

روح الله قائدامینی معاون امداد و درمان سازمان بسیج جامعه پزشکی نیز به خبرنگار فارس گفت: تولیت انجام خدمات رایگان درمانی در شبهای قدر را به کانون های بسیج جامعه پزشکی در استانها واگذار کرده ایم.

وی ادامه داد: در هر شهری یک مرکز خدمات درمانی آماده خدمت رسانی به روزه داران است و با اجرای طرحی تحت عنوان ارائه خدمات مراقبت از سلامت، از 23 تا 25 تیر ‏به مدت 3 روز در محل مطب پزشکان بسیجی نسبت به ارائه خدمات مراقبت از سلامت؛ خدماتی مانند ویزیت، تست قند خون و فشار خون به ‏روزه داران صورت خواهد گرفت.

معاون امداد و درمان سازمان بسیج جامعه پزشکی گفت: در ماه مبارک رمضان امسال، برنامه ای تحت عنوان ارائه خدمات مراقبت از سلامت به صورت رایگان داریم که همزمان با مراسم لیالی قدر برگزار خواهد شد‎.‎

وی افزود: از مسئولان استان ها می خواهیم که برای اطلاع مردم در نقاط مختلف کشور، آدرس پزشکان بسیجی شرکت ‏کننده در طرح ویزیت رایگان را برای اطلاع ذینفعان در سایت بسیج جامعه پزشکی آن استان درج کنند.

قائدامینی افزود: ما ابلاغ کرده ایم با اجرای ‏این طرح از تاریخ 23 تا 25 تیر به مدت 3 روز در محل مطب پزشکان بسیجی به ارائه خدمات مراقبت از سلامت و ‏خدماتی مانند ویزیت، تست قند خون و فشار خون به روزه داران به صورت اقدام می شود.‎

وی ادامه داد: با اجرای برنامه ویزیت رایگان شبهای قدر، برنامه سه ماهه اول بسته خواهد شد.

انتهای پیام/

 
برچسب ها:
آخرین اخبار