امروز : دوشنبه ۲۷ آذر ۱۳۹۶ - 2017 December 18
۱۸:۵۱
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98021
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 16
به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، نیروهای ارتش سوریه همچنان به پیشروی خود در محورهای مختلف شهرک «مورک» در ریف ...

به گزارش خبرنگار خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس در دمشق، نیروهای ارتش سوریه همچنان به پیشروی خود در محورهای مختلف شهرک «مورک» در ریف حماه، واقع در مرکز سوریه، پس از آغاز عملیات سریع و غافلگیر کننده ارتش با هدف آزادسازی آن ادامه می‌دهند و انتظار می‌رود، طی ساعات آینده این شهرک به طور کامل در کنترل نیروهای ارتش سوریه باشد.

در این راستا گزارش شده که نیروهای ارتش سوریه موفق شدند، در عملیات امروز جمعه تپه استراتژیک «الحلبی» در مرکز این شهرک را از عناصر مسلح پاکسازی کنند، در حالی‌که پیشتر این نیروها «یگان توپخانه» ارتش در مورک را آزاد کرده بودند.

گزارش شده است که همزمان با آغاز عملیات ارتش سوریه در شهرک مورک شمار زیادی از عناصر مسلح که توان رویارویی با ارتش سوریه را در خود نمی‌دیدند، از این شهرک به سمت شهر «خان شیخون» در ریف ادلب فرار کردند.

شهرک مورک مهمترین پایگاه و مرکز تجمع گروه‌های تروریستی مسلح در ریف حماه به شمار می‌آید و مهمترین راه ارتباطی و امداد رسانی ارتش سوریه در مرکز سوریه شمرده می‌شود.

تسلط ارتش سوریه بر شهرک مورک به آن اجازه می‌دهد، محاصره پایگاه‌ نظامی «وادی الضیف» و به دنبال آن پایگاه نظامی «الحامدیه» در نزدیکی معره النعمان را در هم بشکند.
انتهای پیام/ز
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها