امروز : شنبه ۲۶ اسفند ۱۳۹۶ - 2018 March 17
۰۸:۴۷
ادموند
کمک مالی
کانال پیروان موعود
موسسه قاف
جنبش
کد خبر: 98023
تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۳ - ساعت ۰۶:۰۱
تعداد بازدید: 18
به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرنگاران حاضر در وین، شهر میزبان مذاکرات هسته‌ای بین ایران و 1+5 خبر می‌دهد هیئت ...

به گزارش خبرگزاری پیروان موعود به نقل از خبرگزاری فارس، خبرنگاران حاضر در وین، شهر میزبان مذاکرات هسته‌ای بین ایران و 1+5 خبر می‌دهد هیئت مذاکره‌کننده آلمانی هتل محل مذاکرات را به سمت فرودگاه ترک کرده است.

ششمین دور گفت‌وگوهای ایران و گروه 1+5 در سال جاری میلادی با هدف بحث درباره رسیدن به یک توافق جامع بر سر برنامه انرژی هسته‌ای ایران 12 تیر (3 ژوئیه) آغاز شد..

ایران و کشورهای گروه موسوم به 1+5 – امریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه، چین و آلمان – 23 نوامبر 2013 (3 آذر 1392) به پیمانی موقت برای حل و فصل بیش از یک دهه جنجال غرب بر سر برنامه انرژی هسته‌ای جمهوری اسلامی دست یافتند. اجرای این توافق از 20 ژانویه (30 دی) آغاز شد و زمان آن 29 تیر (20 ژوئیه) به پایان می‌رسد، اما تمدید این زمان به توافق همه طرف‌ها برای ادامه گفت‌وگو بستگی دارد.

پیش از این خبرگزاری‌ها و رسانه‌های مهم غربی با استناد به منابع مختلف از احتمال تمدید مهلت مذاکرات هسته‌ای بین ایران و 1+5 پس از پایان موعد 20 جولای، تصریح شده در توافق موقت ژنو خبر داده بودند.

تاریخ‌های متعددی برای تمدید مهلت مذاکرات ذکر شده بود. در حالی که برخی منابع تمدید چند روزه مهلت مذاکرات را محتمل دانسته بودند، برخی منابع دیگر از تمدید چند ماهه و حتی 6 ماهه مهلت مذاکرات سخن به میان آوردند.

 

انتهای پیام/م.
برچسب ها:
آخرین اخبار
پربازدید ها